UCI P1 Holzkirchen

20. 07. 2012 - 21. 07. 2012,

V termínu 20. - 21. 7. 2012 se chystám na závody Mistrovství Německa v Holzkirchenu nedaleko Mnichova. První den je na programu časovka jednotlivců na 21,7 km (3 okruhy), která je současně zařazna do prestižního evropského poháru UCI P1. Následující den je na programu silniční kritérium v centru Holzkirchenu na 30 km (25 okruhů).

Tomy

V termínu 20. - 21. 7. 2012 jsem podle plánu úspěšně absolvoval závody Mistrovství Německa v Holzkirchenu. Závod sice nebyl masově obsazen, ale z úřadující německé špičky kategorie H2 nechyběl nikdo. V časovce jednotlivců a i o den později v silničním kritériu jsem shodně vybojoval 3. místo.

První den byla na programu časovka jednotlivců na 14,6 km (2 okruhy)  se startem a cílem v nedaleké vesničce Unterdarching. Profil trati byl lehce zvlněný a vzhledem k absenci silného větru, který provázel mě provázel celý předchozí tréninkový den, se dal očekávat velmi rychlý závod. Startoval jsem na začátku startovního pole H2 a přede mnou byl pouze jeden německý závodník a před ním už kategorie H1 a tricyklů T1 a T2. Od probuzení jsem se vůbec necítil dobře, byl jsem malátný a chvílemi se mi točila hlava. Pojal jsem podezření, že jsem si hnul s krční páteří, ale pravděpodobně moje nevolnost byla vyvolána změnou tlaku. Při rozjíždění jsem trošku bilancoval mezi stavem malátnosti a snahou o optimální rozjetí před startem. Na startu už jsem se cítil podstatně lépe a chtěl jsem startovat. Během prvních metrů jsem už naštěstí necítil slabost či motání hlavy a snažil jsme se koncentrovat jen na svůj výkon. Pocitově se mi jelo velmi dobře, během chvíle jsem dostihl závodníka startujícího přede mnou, posléze i všechny jezdce H1 a některé z kategorií tricyklů T1 či T2. Závod jsem dokončil v čase 23:42 minuty a vybojoval jsem tak bronzové umístění.

Krátká silniční kritéria nepatří zrovna k mým oblíbeným typům závodů, ale i tak je čas od času musím v rámci některé akce absolvovat. Na programu bylo 30 km (25 okruhů). Start byl pro všechny kategorie handbiků hromadný. Po startovním výstřelu se rychle formovala vedoucí skupinka ve které jsem nechaběl a která byla ve složení Weber (H2), Bauman (H2), Tománek (H2), Elmar (H3) a Gabriel (H3). První kilometry byli v řežii především Webera a Baumana, občas se na čele objevil Elmar nebo já. Tempo bylo velmi vysoké a na hodně technické trati a za stálého deště jsem se snažil nechybovat a maximálně se soustředit na vlastní výkon a vývoj závodu. Vzhledem ke krátkému závodnímu okruhu docházelo k častému dojíždění pomalejších jezdců a v techničtějších pasážích to bylo hodně nepříjemné, protože se jelo na hraně rizika. Po odjetí 18 kola nezvládl Elmar pravotočivou zatáčku před cílem a ošklivým pádem paralyzoval své soupeře a diváky u trati. Těsně za ním byl v té chvíli Weber, který ho jen tak tak minul. Já jsem šel na brzdy a ztratil několik metrů, které jsem už nedokázal za ujíždějícím Baumanem a Weberem sjet. Pokračoval jsem tedy několik desítek metrů za nimi spolu s Gabrielem za nimi. Závod rychle spěl ke svému konci a vzhledem k tomu, že Gabriel nebyl mým přímým soupeřem, volil jsem opatrnější jízdu. Cílovou pásku jsem protnul se ztrátou maximálně 40 vzteřin na vítěze a radoval se z 3. místo v kategorii H2.