EHC - UCI Fowlmead

04. 09. 2010 - 05. 09. 2010,

O víkendu 4. - 5. 9. 2010 pokračuje evropský pohár EHC - UCI dalšími závody v anglickém hrabství Kent. První den je na programu nezvykle krátký silniční závod na 31,5 km (9 okruhů) a následující den se jede časovka jednotlivců na 10,5 km (3 okruhy). Závodit se bude na cyklistickém okruhu v Kentu na jižním pobřeží Anglie, kde je lehce zvlněný profil. Trať je velmi rychlá, ale vzhledem k lokalitě na pobřeží se dá předpokládat silný vítr, který dokáže pěkně potrápit. Držte mi palce ať se mi daří!

Tomy

V dalších závodech EHC - UCI jsem si připsal další cenné body a předvedl nejlepší české výkony mezi handbikery. Závodilo se v cyklistickém parku Fowlmead kousek od Dealu na jižním pobřeží Anglie. Součástí cyklistického parku byla trať pro MTB, BMX a v neposlední řadě silniční okruh dlouhý 3,3 km, kde se odehrával náš závodní program.

Silniční závod 36 km (11 okruhů) jsem rozjel ve velkém stylu a v táhlém stoupání po startu jsem byl na vedoucích pozicích. Možná jsem se trošku zalekl a zbytečně se snažil krýt za soupeři ve větrném stínu. V následujících momentech se rychle zformovala několikačlenná vedoucí skupinka, která nasadila k úniku. Vzhledem k nevýhodné pozici jsem již nemohl reagovat a i přes veškerou snahu jsem jen pozoroval jejich zvyšující se náskok. S několika dalšími jezdci jsme vytvořili druhou vedoucí skupinku a snažili se zmírnit náskok soupeřů. Do cíle jsme dorazili se zhruba tří minutovou ztrátou, což k vzhledem k silnému větru považuji za dobrý výkon. V silničním závodě jsem vybojoval 8. místo v kategorii H2.

Po předchozím dni se silní vítr zdaleka neuklidnil a podlě mě byl ještě daleko agresivnější, což není pro časovku jednotlivců dobré. Nepředvídatelné nápory větry mohli závodníkům pěkně uškodit, ale i pomoci při jízdě po větru. Dalo by se vlastně mluvit o loterii a ve finále si myslím, že všichni odvedli maximum a výsledky nijak překvapivé nebyly. I v časovce jsem shodně obsadil 8. příčku v kategorii H2 a blýskl se nejrychlejším časem mezi českými handbikery.