EHC Lobbach

06. 08. 2011,

EHC Lobbach

V termínu 6. 8. 2011 se zúčastním dalšího závodu ze seriálu EHC. Tentokrát se na start vypravím k našim západním sousedům do Německa. Celá akce se bude odehrávat v městečku Lobbach nedaleko Heidelbergu. Na programu je silniční závod na 40 km, rozdělený do pěti okruhů. Závody v Lobbachu pro mě znamenají poslední možnost konfrontace s absolutní špičkou před blížícím se Mistrovství světa v dánském Roskilde.

Tomy

EHC Lobbach

V sobotu 6. 8. 2011 jsem se zúčastnil dalšího závodu evropského seriálu závodů EHC. Mezi handbikery patří tato soutěž mezi nejobsazovanější a nejprestižnější a ani jinak to nebylo v Lobbachu. V nabité konkurenci se mi poměrně dařilo a do poslední chvíle bylo ve hře medailové umístění. Nakonec jsem takticky nezvládl závěr závodu a dojel na 8. místě, což i tak je v této soutěži velký úspěch.

Silniční závod na 37 km byl rozdělený do 7 okruhů. Profil trati byl výrazně kopcovitý. Startoval jsem z první řady a hned v úvodu jsem držel krok s největšími favority. Zhruba v půlce prvního kola odskočila skupinka uprchlíků Berset (SUI), Ablinger (AUT), Knecht (GER), Madden (GBR). S několika vteřinovou ztrátou za nimi potom Putz (AUT), Deberg (BEL) a Tománek (CZE). Za námi potom Wickham (GBR), Franek (FRA), Michlberger (GER), Pieper (GER), Szesny (FRA). Během stoupání v závěru prvního kola jsem včas nezareagoval na nástup Putze, se kterým jsem ztratil kontakt. Spolu s Debergem nás dotáhl Franek a Michlberger. Během druhého kola se začala rozpadat i vedoucí skupinka, kde nejdříve neudržet vysoké tempo Knech, později Madden a nakonec i Ablinger. Berset zahájit suverénní sólovou jízdu za triumfem. Naopak naše skupinka postupně stahovala náskok Knechta a Maddena. Knechta jsme během třetího okruhu dostihli. Spolu s Frankem a Knechtem jsem patřil k největším tahounům naší skupiny. Bohužel jsme častými nástupy nedokázali zlikvidovat Michlbergera a Deberga, kteří nebyli aktivní a jen se schovávali ve větrném stínu. V pátem kole jsme dostihli Maddena. Závěrečný okruh byl hodně o taktice, snažil jsem se s Frankem roztrhnout skupinu, ale nepodařilo se nám to. Zkusil jsem sólově nastoupit v táhlém stoupání, vypracoval jsem si drobný náskok, ale můj pokus byl později zlikvidován. V závěrečném stoupání nastoupil Michlberger a za ním se vyvezli téměř všichni jezdci z naší skupiny. Pořád jsem měl šanci bojovat o medaili, ale v závěru jsem už těžko hledal síly. Nakonec jsem obsadil 8. příčku, což beru v této konkurenci jako úspěch. Na druhou stranu mě trošku mrzí, že jsem nezvládl takticky lépe samotný finiš. Jsem rád, že jsem dokázal držet krok s jezdci absolutní špičky a být v předních řadách aktivní. Závod v Lobbachu pro mě znamenal poslední možnost konfrontovat svou připravenost před blížícím se MS s evropskou špičkou a předvedeným výkonem jsem na sebe určitě upozornil.