Lanzarote

17. 02. 2012 - 03. 03. 2012,

Lanzarote

V termínu 17. 2. - 3. 3. 2012 absolvuji již specializované soustředění na Lanzarote. Kanárské ostrovy pro mě představují novou tréninkovou destinaci, ale vzhledem k dobrým zkušenostem reprezentačních kolegů nebo zahraničních závodníků jsem si pro první soustředění vybral právě tento španělský ostrov. Stabilní klimatické podmínky a denní teplota okolo 20 stunů jsou zárukou kvalitního tréninku. Hlavním cílem tohoto soustředění je najíždění objemových kilometrů na silnici a rozvoj aerobních předpokladů.

Tomy

číst dále

Lanzarote

V termínu 17. 2. - 3. 3. 2012 jsem absolvoval soustředění na španělském ostrově Lanzarote. Tuto destinaci jsem si vybral na základě doporučení mnohých závodníků a hlavně protože je zde výrazně stálejší počasí než na oblíbené Mallorce. Průměrná teplota v tomto období dosahuje příjemných 18 stupňů. Charakteristickým znakem pro Lanzarote je neustále vající silný vítr, což má pro vlastní trénink své výhody, ale i nevýhody. I když první dojmy z nové destinace byly rozporuplné, po několika dnech jsem si ostrov oblíbil a jsem přesvědčen, že jsem tu nebyl naposledy. Co se týká splnění tréninkového plánu, tak jsem dodržel vše co jsme spolu s trenérem vymysleli. Během 14 dní jsem absolvoval celkem 17 tréninkových jednotek. Můj tréninkový plán tvořilo 12 tréninkových dní a 2 dny zaměřené na regeneraci. V tréninkových dnech jsem absolvoval 7 jednofázových tréninků a 5 dvoufázových tréninků. Většina tréninků byla zaměřena na najetí objemových kilometrů a rozvoj aerobních předpokladů, ale zejména dvoufázové tréninky byly z části zaměřeny na i rozvoj rychlosti a anaerobních předpokladů.

Tomy

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze soustředění na Španělském ostrově Lanzarote. V tuto chvíli jde o fotky z tréninku, ale v nejbližších dnech se objeví i fotogalerie z turistického poznávání Lanzarote.

Tomy

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána avizovaná fotogalerie z cestování a poznávání Lanzarote. I přesto, že jsem měl jenom dva volné dny v nabitém tréninkovém programu, fotek je skutečně mnoho a proto připravuji ještě další fotogalerii.

Tomy

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána druhá, již avizovaná a velmi podařená, fotogalerie z cestování a poznávání Lanzarote.

Tomy

číst dále

Lanzarote

Lanzarote - 1. část

Lanzarote - 2. část