Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z úspěšných závodů EHC v Lounech.

Tomy

EHC Louny

V termínu jsem 30. 6. 2012 jsem velmi úspěšně absolvoval závody evropského poháru EHC v Lounech. I přes poměrně početné startovní pole jsem v kategorii H2 vybojoval v časovce jednotlivců 4. místo a v odpoledním kritériu jsem obsadil 5. příčku. Z jednotlivých umístění mám obrovskou radost, protože pro mě představují dosavadně nejlepší umístění v poháru EHC.

Dopolední program tvořila časovka jednotlivců na 15 km. Závodilo se na tradiční trati z Loun do Počedělic. Profil trati je výrazně zvlněný. První pasáž na otočku má klesavou tendenci a při cestě zpět se naopak stoupá. Vzhledem k průběžnému pořadí EHC, kde mi patřila 10. příčka, jsem startoval až v závěru startovního pole mezi absolutními favority. Přede mnou startoval belgický závodní Deberg a za mnou největší favorit a pozdější vítěz Walter Ablinger z Rakouska. V úvodních kilometrech jsem trošku bojoval sám se sebou a nemohl jsem se dostat do optimálního závodního tempa a psychického rozpoložení. Při výjezdu z Loun už jsem se cítil dobře a jel jsem na hranici svých možností. I přes veškerou snahu mě dostihl Ablinger, ale snažil jsem se nenechat si ho ujet. Pochopitelně jsem nesměl přímo jet za ním, abych nebyl penalizován za draftování, ale v souladu s pravidly jsem si udržoval odstup. Těsně před otočkou v Počedělicích mi do trati vjel policejní vůz, kvůli kterému jsem musel výrazně zpomalit a předjíždět ho protisměrem okolo dělících bariér. Při tomto manévru jsem ztratil několik vzteřin, které bohužel hráli roli v pořadí. V druhé stoupavé pasáži zpět do Loun se mi jelo pocitově velmi dobře a dostihl jsem několik závodníků startujících přede mnou. Nejprve jsem dojel Šišku (CZE) a o chvíli později i Lucu (SUI) a Neuskeho (GER). Cílovou pásku jsem protnul v čase 25:28,9 minuty. O několik vzteřin mi uteklo pódiové umístění, což mě po závodě pochopitelně mrzelo, ale za daleko důležitější považuji mé výrazné zlepšení oproti minulému roku. Útěchou pro mě může být zajetý nejrychlejší český čas bez rozdílu kategorií.

Odpolední kritérium na 1 hodinu + jedno kolo se jelo za tropického počasí, kdy teplota na slunci atakovala 40 stupňů. Po vyčerpávajícím dopoledním programu jsem se snažil co nejefektivněji zrelaxovat, abych byl schopen bojovat o další umístění v Top5. Start jsem rozjel na výbornou a krátce poté jsem se pohyboval na třetím místě za Maddenem (GBR) a Ablingerem (AUT). V tesném závěsu byl Deberg (BEL), Wickham (GBR) a Antal (CZE). v záveru druhého kola měl drobnou kolizi Ablinger, který odpadl z vedoucího pelotonu. V tuto chvíli nastoupil Deberg, kterého jsem se snažil udržet a za námi Madden, Wickham a Antal. Po několika kolech nás dojel Ablinger, jehož tempu dokázal vzdorovat pouze Deberg. Snažil jsem se jet s nimi v háku, chybelo mi několik metrů, ale nedokázal jsem udržet krok. Zařadil jsem se tedy zpět mezi Maddena, Wickhama a Antala. Právě Wickham byl velmi aktivní a často udával tempo. V táhlých stoupáních jsem se nejčastěji prosazoval já a naopak Madden volil taktickou jízdu ve větrném stínu. V záveru se začínalo hodně taktizovat a i když jsem se snažil v kopci skupinu roztrhat, nepodařilo se mi to. Získal jsem maximálně deset metrů, ale nikdo mou iniciativu nepodpořil. Bylo jasné, že rozhodne cílový spurt a ten nejlépe zvládl Wicham. O několik setin pomalejší byl Madden, tesně za ním já a za námi Antal. V početném startovním poli H2 jsem v odpoledním kritériu vybojoval 5. místo.

S průběhem obou závodů jsem velmi spokojen, protože v dopoledním i odpolední programu byly medailové pozice velmi blízko. Jak jsem již zmínil v úvodu dosažená umístění pro mě představovala nejlepší vybojované posty v poháru EHC v mé dosavadní sporotvní kariéře.

Tomy

EHC Louny

V termínu 30. 6. 2012 mám v plánu absolvovat závody prestižního poháru EHC v Lounech. Na programu bude v dopoledních hodinách časovka jednotlivců na 15 km. Trať vede z Loun do Počedělic na otočku a zpět, profil je výrazně zvlněný. V odpoledních hodinách na handbikery čeká městské kritérium na 1 hodinu + 1 kolo v centru města. Stejně jako dopolední závod tak i odpolední kritérium je výrazně zvlněné a určitě prověří připravenost všech závodníků. Předpověď počasí hlásí slunečný den s tropickými teplotami nad 34 stupňů.