2017-04-03 ⇒ 2017-04-21

Mallorca/hb


Aktuality

2017-04-24 Mallorca/hb soustředění

 V termínu 4. - 21. 4. 2017 jsem absolvoval přípravný kemp na Mallorce. Vzhledem k náročnému zimnímu programu jsem letošní soustředění bral poněkud volněji. Pochopitelně jsem chtěl najet nějaké objemové kilometry, ale po přetrvávající únavě po Vasaloppet 90 jsem začínal opravdu zvolna.

 

Oproti minulým ročníkům jsem letos neměl ani pevný koncept soustředění a skladbu tréninků jsem volil výhradně podle pocitu a únavy. Věřím, že za několik let ve vrcholovém sportu už mám dostatek zkušeností, abych byl schopen tréninkový plán přizpůsobit aktuálnímu fyzickému stavu. Snažil jsem se trénovat chytře a intuitivně, což věřím, že se mi podařilo a na Mallorce se mi podařilo položit základní kameny pro letošní sezónu.

 

V prvním týdnu jsem trénink situoval do rovin a především jsem se snažil fixovat nový pohybový stereotyp, což po dlouhé zimě bylo poměrně náročné i vzhledem k faktu, že jsem se de-facto před odjezdem na Mallorcu nepřipravoval na cyklistické trenažéru. Něco jsem samozřejmě najel, ale přechod na silnici a do tepla mi dával více zabrat než v minulkých letech.

 

Během druhého týdne jsem se na kole již cítil dobře. Postupně jsem prodlužoval denní dávky a trénoval jsem převážně ve zvlněných částech Mallorci.

 

Třetí týden se na ostrově mírně ochladilo a začal foukat poměrně silný vítr, ale cítil jsem se dobře a proto jsem si mohl dovolit těžké tréninky v horách. Silové zatížení v kopcích jsem kompenzoval dynamičtějšími tréninky v rovinách a i po posledním tréninkovém dni, jsem se cítil relativně svěží.

 

Mimo cyklistického tréninku jsem se snažil něco naplavat v moři, protože vzhledem k mému poněkud pozdějšímu soustředění to bylo možné. Voda byla již poměrně teplá. Někdy bylo moře klidné jako hladina rybníka, jindy jsem bojoval s prudkými vlnami, ale ve finále jsem něco odplaval což se později určitě pozitivně projeví v sezóně.

 

Letošní soustředění a hlavně teplo a slunce jsem si po dlouhé zimě a tréninkcích v mrazu opravdu užíval. I když jsem netrénoval tak intenzivně jako dříve a celkový objem není takový, myslím si, že na výkonech v sezóně to určitě nebude znát.  

zpět