2017-12-09 ⇒ 2017-12-16

Livigno/xc


Aktuality

2017-12-16 Livigno/xc

V termínu 9. – 16. 12. 2017 jsem absolvoval přípravný běžkařský kemp v italském Livignu, které je prakticky celoročně častým cílem vrcholových i rekreačních sportovců. Optimální tréninkové podmínky s relativní zárukou sněhu v zimních měsících a vyšší nadmořská výška jsou klíčovými faktory kvalitní přípravy.

 

V letošním roce mám v rámci zimního programu v plánu dva závody série Ski Classic, švýcarskou La Diagonelu 65 km a tradiční českou stálici ČEZ Jizerskou 50. Na první bod lyžařské sezóny se budu převážně připravovat v Itálii a před Jizerskou 50 se na několik týdnů přesunu do Jizerských hor, kde mi optimální tréninkové zázemí bude vytvářet můj několikaletý partner pro zimní přípravu Hotel Lesní Chata v Kořenově.

 

Vzhledem k poměrně bohatému zimnímu programu jsem do Livigna přijel především najet první kilometry ve stopě a znovu přivyknout systematickému tréninkovému režimu. Původní tréninkový plán byl tradičně rozvržený na dva mikrocykly s volným dnem a kombinací jedno a dvoufázových dnů. Velmi nestálé počasí v první části týdne mě donutilo udělat několik změn. Trénoval jsem pouze jednofázově, ale zato celý týden v kuse, bez volného dne.

 

První dny, kdy tělo není zcela adaptované na nový pohybový stereotyp a mrazivé teploty, jsem si trénink moc neužíval, ale po 2 – 3 dnech byly rozporuplné pocity z úvodního trápení ty tam. Sněhové podmínky byly velmi dobré, ale je pravda, že výkyvy teplot a přívaly sněhu hodně měnily strukturu sněhu. Někdy byl sníh velmi rychlý a třicetikilometrovou tréninkovou dávku proletěl lehce nad dvě hodiny a jindy jsem za stejný čas ujel stěží dvacítku.

 

S průběhem přípravného kempu v Livignu jsem spokojený. Přivykl jsem na nový pohybový režim a znovu si zafixoval pravidelný tréninkový rytmus. Odtrénované hodiny i najeté kilometry jsou mým dlouhodobým tréninkovým standardem. Po týdenním soustředění cítím mírnou únavu a obrovskou chuť do celého zimního programu. SKOL!

zpět

Fotogalerie

Livigno/xc