2017-12-27 ⇒ 2017-12-31

Jizerské hory/xc


Aktuality

2017-12-31 Jizerské hory/xc

V termínu 27. – 31. 12. 2017 jsem absolvoval lyžařské soustředění v Jizerských horách. Zázemí mi již tradičně vytvářel můj partner pro zimní přípravu, Hotel Lesní chata Kořenov. Vzhledem k optimální poloze hotelu jsem mohl trénovat jak na trati Jizerské 50, taký na běžeckých okruzích v polských Jakuszycích.

 

http://lesnichatakorenov.cz/

 

Díky dobrému kilometrovému základu z přípravného kempu v Itálii mi kopcovitý profil jizerskohorských tratí nedělal sebemenší problémy a oproti předchozí zimě to jelo hned od začátku a bez trápení. Mám zkušenost, že Jizerské hory jsou klimaticky snad nejproměnlivějším pohořím v České republice. Rychlou stopu a dobré sněhové podmínky vystřídal déšť a následně příval nového sněhu. Opětovnou oblevu a oteplení znovu vystřídal mráz a ledovka. Na silvestra se pro změnu oteplilo a Jizerské hory se se mnou rozloučily deštěm.

 

Mám za sebou krátké, ale kvalitní soustředění, během kterého zbyl čas být „akční“ i mimo stopu, během kterého jsem stihl navštívit přátele či vyrazit na vítězný hokejový zápas libereckých Bílých tygrů.

 

zpět

Fotogalerie

Jizerské hory/xc