2018-01-06 ⇒ 2018-01-13

Livigno/xc


Aktuality

2018-01-13 Livigno/xc

V termínu 6. – 13. 1. 2018 jsem absolvoval přípravný běžkařský kemp v italském Livignu, které je prakticky celoročně častým cílem vrcholových i rekreačních sportovců. Optimální tréninkové podmínky s relativní zárukou sněhu v zimních měsících a vyšší nadmořská výška jsou klíčovými faktory kvalitní přípravy.

 

V rámci letošní zimní přípravy jsem tuto tréninkovou destinaci navštívil již podruhé a momentálně Livigno hlásí nejlepší sněhové podmínky za uplynulých několik let. Perfektně připraveno je nad 40 kilometrů tratí různých profilů a náročností. Trénoval jsem na základě vyzkoušeného a ověřeného modelu 3 + 1, tedy tří dnů tréninku a jednoho dne volna. Během přípravného kempu v Livignu jsem kombinoval jedno i dvou fázové tréninky s ohledem na aktuální klimatické podmínky a únavu.

 

Z tréninkového pohledu lze soustředění shrnout tak, že co jsem si naplánoval, to jsem beze zbytku splnil a vše vyšlo nejlépe jak mohlo. Sněhové podmínky byly optimální, avšak vzhledem k vysokým mrazům byl sníh tupý a relativně pomalý. Stupňující se trénink během přípravného kempu nyní vystřídá na několik dní volnější režim a ladění na La Diagonelu 65 km, která je již za pár dní dalším bodem mé zimní přípravy.

zpět

Fotogalerie

Livigno/xc