2019-02-08 ⇒ 2019-02-22

Lanzarote 2019/hb


Aktuality

2019-02-23 Lanzarote 2019

Po několika letech jsem vypustil zimní program na běžkách a dopřál jsem si nepatrně delší regenerační pauzu po sezóně. Od půlky prosince jsem již v plné přípravě, ale absence tréninkových hodin v bílé stopě je oproti předcházejícím sezónám patrná, a proto jsem si naplánoval dřívější cyklistický kemp, který jsem v termínu 8. – 22. 2. 2019 absolvoval na Lanzarote.

 

Lanzarote je svým profilem pro cyklistiku ze všech Kanárských ostrovů nejvhodnější a po předchozích zkušenostech z mé cyklistické kariéry jsem odletěl trénovat na jistotu do známé destinace. Tento ostrov nabízí relativně dobré tréninkové možnosti, ale silniční síť není tak rozvinutá jako např. na Mallorce, ale pro úvodní přípravný kemp zvítězilo teplejší a stabilnější klima.

 

Hlavním cílem celého soustředění byl nájezd prvních objemových kilometrů a adaptace na přechod z indoorového tréninku na cyklistickém trenažéru do reálných podmínek na silnici. Trénink jsem rozdělil do tří čtyřdenních mikrocyklů s postupným prodlužováním zátěže a v závěru soustředění jsem absolvoval několik pětihodinových tréninků v horském terénu. Zpestřením cyklistické přípravy byly vložené plavecké tréninky v otevřené vodě, které ale měly spíše regenerační charakter.

 

V podstatě vše probíhalo podle předem stanoveného plánu, ale v souvislosti s jedním deštivým dnem a relativně silným větrem byly některé tréninkové dny mírně ovlivněny a redukovány, což se však v plánovaném časovém objemu výrazně neprojevilo. Absolvováním přípravného kempu na Lanzarote jsem položil základní stavební kameny objemové části specializované přípravy a triatlonové sezóny 2019.

 

 

zpět

Fotogalerie

Lanzarote 2019