2019-03-15 ⇒ 2019-04-05

Mallorca2019/tri


Aktuality

2019-04-05 Mallorca2019/tri

V termínu 15. 3. – 5. 4. 2019 jsem absolvoval přípravný kemp na Mallorce. Tento středomořský ostrov je na tři týdny mým pravidelným jarním domovem a optimální tréninkovou destinací. Již v loňském roce jsem se po několikaleté skončené spolupráci s hotelem Ayron Part v S’Arenalu přesunul na sever ostrova na Playa de Muro a v současné době bych určitě neměnil.

 

V zázemí hotelových bungalovů mám neomezeně k dispozici vyhřívaný 25metrový bazén, který je z pohledu mé triatlonové specializace klíčový a umožňuje mi s minimální časovou investicí navíc efektivně dvoufázově trénovat každý den. Díky vynikající poloze hotelu mohu v bezprostřední blízkosti absolvovat cyklisticky velmi rozmanité tréninky od absolutní roviny po opravdu horské profily.

 

Po několika letech jsem na Mallorcu nepřicestoval vlastním vozem, ale přiletěl jsem. Hlavním důvodem změny byla možnost cestovat přímým letem z Prahy, čímž jsem výrazně zkrátil dobu přesunu, ale musel jsem oželet výhody vlastního vozu. Na ostrově jsem měl po dobu celého pobytu zapůjčený vůz, takže jsem mohl tréninkové destinace ještě lépe přizpůsobit tréninkovému plánu.

 

Při příletu na ostrov mě přivítalo nádherné slunečné počasí, které mě provázelo i první tréninky. Po pár dnech přišlo výrazné ochlazení provázené silným větrem a deštěm. Podařilo se mi držet tréninkový plán, nicméně na několik skutečně chladných tréninků, během kterých jsem opakovaně promokl a prochladl, nebudu zrovna rád vzpomínat, ale takový je vrcholový sport.

 

S výjimkou specificky zaměřených tréninků jsem na Mallorce trénoval dvoufázově v modelu tři dny trénink a jeden den volno. Hodinový plavecký trénink jsem absolvoval vždy ještě před snídaní a okolo 11 hodiny jsem pak vyrážel na 3 – 4 hodinový cyklistický trénink. Kombinoval jsem rovinaté, zvlněné a vzhledem k rozvoji silové vytrvalosti i pochopitelně ryze horské tréninky, během kterých jsem často nastoupal okolo 2000 hm. Kromě několika deštivých tréninků vše probíhalo podle plánu a s klidným svědomím mohu říci, že jsem na sezónu 2019 připraven podle představ. Nyní bude následovat trošku volnější režim a poté budu již ladit formu na závody mistrovství světa ITU Multisport World Championship Pontevedra ve Španělsku.

zpět

Fotogalerie

Mallorca 2019