Olympijský běh Praha

19. 06. 2019, Praha, Česká republika

Ve středu 19. 6. 2019 jsem po boku několika dalších sportovců reprezentujících Český paralympijský tým absolvoval T-Mobile Olympijský běh v Praze ve Stromovce.

„Na T-Mobile Olympijském běhu oslavujeme radost z pohybu a sport jako takový. Akcí si totiž připomínáme mezinárodní Olympijský den, tedy založení Mezinárodního olympijského výboru. T-Mobile Olympijský běh je vůbec největší běžeckou událostí u nás. V jeden den, přesně v jeden čas vybíhá 75 tisíc běžců po celé České republice– ať už jako součást hlavních závodů, ve školních bězích nebo v rámci individuální výzvy v běžecké aplikaci.“ (www.olympijskybeh.cz)

Olympijského běhu v Praze ve Stromovce jsem účastnil již podruhé, avšak v letošním roce jsem z organizačních důvodů mohl absolvovat pouze pětikilometrový závod místo desítky. Hlavním důvodem byl vysoký počet účastníků spojený s rizikovým předjížděním pomalejších běžců během druhého okruhu. Start byl hromadný a jen v Praze startovalo nad 1500 běžců. Startoval jsem z první vlny. Během úvodních metrů jsem byl pohlcen prvními běžci, které jsem ovšem během několika set metrů předstihl a běh absolvoval stylem start-cíl. Samozřejmě srovnávat klasický běh s „během“ na běžecké formuli je trošku neobjektivní, nicméně dokončit v nejrychlejším čase je určitě dobrou vizitkou vrcholového sportu handicapovaných, o jehož zviditelnění se svou činností systematicky snažím.