EHC Lobbach

04. 08. 2012,

EHC Lobbach

V sobotu 4. 8. 2012 se v německém Lobbachu nedaleko Heidelbergu uskuteční finále evropského poháru EHC (European Handbike Circuit). Letošní sezónu mám v této soutěži velmi slibně rozjetou. V průběžném pořadí figuruji na 2. příčce, ale v nabité konkurenci je pro mě téměř nemožné tuto pozici udržet i po finálovém závodě. Budu bojovat a když předvedu optimální výkon, tak věřím, že se dokáži umístit v prestižní Top5. Závodit se bude na uzavřeném a kopcovitém okruhu (5,3 km), kteří závodníci absolvují 7 krát, celkem se tedy pojede 40 kilometrů. Kopcovitý profil mi sedí a na finálový závod se opravdu těším.

Tomy

číst dále

EHC Lobbach

V sobotu 4. 8. 2012 jsem podle plánu absolvoval finálový závod evropského poháru EHC (European Handbike Circuit) v německém Lobbachu. V náročném a kopcovitém silničním závodě jsem se po kvalitním výkonu v nabité konkurenci umístil na 9. místě v kategorii H2. Do Lobbachu jsem odjížděl s vědomím, že pokud předvedu optimální výkon můžu bojovat o umístění v absolutním pořadí evropského poháru EHC v prestižní Top5. Celkové umístění ale předčilo mé představy, v nabité kategorii H2 jsem vybojoval fantastické 3. místo! Mám obrovskou radost a děkuji všem, kteří se jakýmkoli způsobem podílejí na mé sportovní činnosti!

Na startu silničního závodu se představilo nad 5O závodníků a nechyběli ani hlavní kandidáti na medaile z nadcházejících letních paralympijských her v Londýně. Závod se jel na uzavřeném a 5,3 km dlouhém okruhu, kteří závodníci jeli 7 krát a celkem tedy absolvovali 38 km. Profil závodního okruhu byl výrazně kopcovitý a v podstatě se dá říci, že první půlka měla klesavou tendenci a v té druhé se stoupalo. Vzhledem k průběžnému pořadí EHC jsem startoval z první řady a měl jsem tedy výhodnou startovní pozici, ze které jsem vytěžil maximum. Povedeným startem jsem se na chvíli ocitl na čele závodu a bez problémů se udržel ve vedoucí skupině. Na otočce po rychlém klesání jsem trošku ztratil, ale probojoval jsem se zpět mezi nejrychlejší jezdce. Vedoucí skupina byla ve složení Berset (SUI), Weber (SUI), Ablinger (AUT), Franek (FRA), Bauman (GER), Weber (GER), Narce (FRA), De-Berg (BEL), Assas (FRA) a Tománek (CZE). Ve stoupání v závěru prvního kola jsem se držel za Assasem a čelo závodu nám o několik metrů poodjelo. Možná hloupým zaváháním nebo naivitou, že ve sjezdu soupeře stáhneme jsme přišli o kontakt s čelem. Nejprve jsme se bezchybnou spoluprácí snažili dojet naše soupeře, ale již to nebylo možné. Na otočce v každém okruhu jsme kontrolovali vývoj závodu před i za námi. V třetím okruhu nás dotahoval Putz (AUT) a Szesny (FRA), před kterými jsem náskok uhájili a nakonec ho i výrazně zvýšili. Závěrečné kolo jsme už hodně taktizovali, cukali jsme tempem a snažili se navzájem toho druhého odpárat. Skutečný boj přišel až v závěrečném stoupání, kde jsem cítil svou převahu. Nasadil jsem vysoké tempo a už to vypadalo, že Assasovi ujedu, ale vyčerpání přišlo příliš brzy. Byl jsem dojet a pokus o únik opětoval mladý Francouz, který získal několik metrů, které jsem dokázal zlikvidovat. Do cílové rovinky vjížděl první Assas, ale dobrým načasováním spurtu jsem se dostal před něj a svůj těsný náskok uhájil až do cíle. Ve finálovém závodě jsem předvedl uvolněný a velmi kvalitní výkon. Zpětně trošku lituji zaváhání v závěru prvního kola, kde jsem přišel o kontakt s čelem závodu, ale přesto mohu být právem spokojený. Třešničkou na dortu bylo umístění v celkovém rankingu EHC 2012, kde jsem se umístil na 3. místě v kategorii H2.

Tomy

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z velmi úspěšného finálového závodu EHC v německém Lobbachu.

číst dále

EHC Lobbach