Železný dědek - Soběhrdy

29. 08. 2010,

Soběhrdy

V neděli 29. 8. 2010 jsem se zúčastnil akce s názvem Železný dědek, kterou pořádal klub Česyk v Soběhrdech u Benešova. Pro zdravé cyklisty byla na programu slušná porce kilometrů, závodníci absolvovali 100 km rozdělených do čtyř okruhů a v každém okruhu nechyběly náročná stoupání a rychlé sjezdy. Pro handbiky byla na programu zkrácená verze na 1 okruh tedy 25 km. Handbikeři měli původně akci absolvovat jako Český pohár handbike, ale z poháru byl nakonec závod vyškrtnul. I přes to jsme se na start s několika handbikery vypravili a určitě nelitujeme, protože akce byla skvěle organizačně zajištěná a na každém kilometru na nás dýchala bezvadná atmosféra závodu. Krátce po startu jsme se tři utrhli a postupně zvyšovali náskok. Zhruba v půlce závodu měl Radek Fabián technické potíže a musel zpomalit. V tu chvíli jsem si s Tomášem Mošničkou vytvářeli slušný náskok před dalšími soupeři a snažili se o společnou spolupráci. Já jsem táhnul Tomáše do kopců a dlouhé roviny a sjezdy byly v jeho reřii. V závěrečném stoupání z Benešova do Soběhrd jsem se utrhl a jel si pro vítězství v této kategori a s náskokem dvou minut se mi to podařilo. Na slavnostním vyhlášení jsem oblékl žlutý trikot pro nejrychlejšího handbikera, což mi udělalo obrovskou radost. Zkrátka tato akce byla svým způsobem vyjímečná a dodala mi psychické síly před blížícími se závod EHC - UCI v anglickém Kentu.

Tomy

Videogalerie

Do videogalerie byla přidána krátká reportáž České televize z Mistrovství České republiky handicapovaných sportovců v časovce jednotlivců v Pičíně.