Škoda cycling challenge

18. 09. 2011,

V neděli 18. 9. 2011 jsem se zúčastnil prvního ročníku charitativního závodu Škoda cycling challenge. Start, cíl a zázemí závodu bylo ve Freestyle Parku v Praze - Modřanech. Na programu bylo několik hlavních cyklistických závodů různých délek. Závodilo se na 70 km, 35 km a 15 km. V rámci propagace sportu handbike jsem se rozhodl startovat na této akci a určitě nelituji. Výborně zorganizovaný závod se skvělou atmosférou, tak by se Škoda cycling challenge dalo charakterizovat. Handbikeři neměli oficiálně vypsanou kategorii a tak jsme se vydali na start 35 km dlouhého závodu po boku zdravých cyklistů. Český handbike reprezentovali jezdci Tománek, Mošnička a Fabián. Mezi handbikery jsem zajel nejrychlejší čas a vyhrál. Konfrontace se zdravými sportovci byla určitě motivační nejen pro mě. V oficiálním pořadí mezi cyklisty jsem skončil na velmi pěkném 37. místě z 96 závodníků, kteří dojeli.

Závod provázelo deštivé počasí a zvlášť ve sjezdech to hodně klouzalo. V průběhu prvního okruhu nezvládl Radek Fabián rychlý sjezd a v rychlosti přesahující 50 km/h narazil do svodidel. Naštestí hrůzně vypadající pád dopadl relativně dobře. Radek má zhmožděný kotník, poraněný kolenní kloub a četné odřeniny. Držím mu palce a doufám, že v blízké době bude v pořádku.