UCI C1 Oensingen

01. 06. 2013 - 02. 06. 2013,

UCI C1 Oensingen

Po dlouhé zdravotní pauze absolvuji v termínu 1. - 2. 6. 2013 závody evropského poháru UCI C1 ve Švýcarsku. Dvoudenní závodní program tvoří sobotní časovka jednotlivců a nedělní silniční závod. Časovka se pojede na 10 km dlouhé a zvlněné trati v Rechersvillu. Silniční závod na 70 km (4 okruhy) se uskuteční v Oensingen. Tuto akci absolvuji bez větších ambicí, protože tréninkový výpadek byl velmi dlouhý a teprve se vracím do systematického tréninkového zatížení. Cítím se sice dobře, ale určitě nejsem v takové kondici a pohodě, jako na konci jarních soustředěních. Přesto věřím tomu, že bych mohl předvést kvalitní výkon.

číst dále

UCI C1 Oensingen

V termínu 1. - 2. 6. 2013 se mi podle původního plánu sezóny podařilo absolvovat závody evropského poháru UCI C1 ve Švýcarsku. Dopředu bylo jasné, že dlouhý tréninkový výpadek způsobený zdravotními problémy, bude na výkonu znát. Nebyl jsem v optimální pohodě, v časovce i na silnici jsem se trochu trápil a i únava z cesty do Švýcarska byla znatelná. Výsledek v časovce (11. místo) i silničním závodě (13. místo), byl za daných podmínek velmi dobrý a v kombinaci obou závodů jsem 10. místem uzavíral Top 10.

Sobotní závodní program tvořila zvlněná časovka jednotlivců na 10 km v Recherswillu. Již od pátku velmi hustě pršelo, ale během dne déšť postupně ustával. V podvečer, kdy se startovalo, se jelo již za velmi slabého deště. V časovce jsem věřil, že bych mohl zajet relativně dobrý výsledek, ale trať jsem si doslova protrpěl. Během závodu jsem se nedostal do optimální pohody a tempa. Výsledný čas 18:47,99 min pro mě byl zklamáním a rozčarováním. Po shlédnutí výsledkové listiny jsem ale zjistil, že můj výkon nebyl za daných podmínek vůbec špatný. Několika vyloženým časovkářům a jezdcům světové špičky závod vůbec nesedl a také se trápili. V kategorii H2 jsem vydřel 11. místo a jen několik vteřin mě dělilo od první desítky.

V neděli se v Oensingen jel silniční závod na 70 km (5 okruhů). Od rána jsem se cítil podstatně lépe než předchozí den a věřil jsem, že se budu prát o první desítku. Velmi dobře jsem odstartoval a pohyboval se nadále v předních řadách vedoucí skupinky. Při vysoké rychlosti a jízdě v přeplněném pelotonu jsem se ale necítil moc jistě. Cítil jsem, že mi chybějí závodní kilometry a jel jsem hodně opatrně. Ve stoupání jsem hloupě ztratil několik metrů, ale byl jsem přesvědčen o tom, že náskok soupeřů dokážu smáznout a probojuji se zpět do vedoucí skupiny. Chyběla mi ale lehkost a výbušnost, což je nyní zcela pochopitelné a i přes veškeré snažení jsem se do čela nedokázal vrátil. Celý další průběh závodu jsem odjel v druhé skupince, ve které se postupně snížil počet na pět jezdců Tománek (CZE), Bobst (SUI), Assas (FRA), Szesny (FRA) a Di Bari (ITA). Upřímně se přiznám, že jsem nebyl moc aktivní. Netvořil jsem vývoj skupiny, jak je u mě zvykem, a spíš takticky jsem vyčkával a kontroloval situaci. S udržením tempa jsem neměl problém a i nástupy soupeřů jsem celkem s přehledem kontroloval, ale v závěru mi rychle docházely síly a nebyl jsem schopný dynamického zrychlení a spurtu. Vsadil jsem vše na jednu kartu, v posledním stoupání jsem zkusil nasadit. Získal jsem maximálně několik metrů a reagoval Assas, za kterým se vyvezl Szesny. V závěsu Bobst, Tománek a Di Bari. V cílovém spurtu jsem uhájil 13. příčku před Italem Di Barim.

Své vystoupení na závodech evropského poháru UCI C1 ve Švýcarsku bych i přes drobné rozpaky hodnotil pozitivně. Absolvoval jsem konečně ostré závodní kilometry, a určitě jsem nepředvedl výkony, za které bych se musel stydět. V nabité konkurenci jsem v kombinaci obou závodů vybojoval 10. příčku a uzavíral tak Top10.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů evropského poháru UCI C1 ve švýcarském Recherswillu a Oensingen.

číst dále

UCI C1 Oensingen