EHC Louny

29. 06. 2013,

EHC Louny

V sobotu 29. 6. 2013 absolvuji závody evropského poháru EHC v Lounech. Vzhledem ke zdravotním problémům v dubnu/květnu nemám letos najeto moc závodních kilometrů, ale věřím, že na mém výkonu to nebude znát. Od startů evropského poháru ve Švýcarsku, kde se mi poměrně dařilo, uplynul téměř měsíc, během kterého jsem určitě nezahálel. Tréninková bilance za červen je velmi dobrá, najeto okolo 1800 km na silnici a odtrénováno nad 70 hodin. Jsem přesvědčen, že jsem se dokázal optimálně připravit a snad i dobře načasovat a vyladit formu. V dopoledních hodinách na závodníky čeká 15 km dlouhá a zvlněná časovka jednotlivců na tradiční trati z Loun do Počedělic a zpět. Odpoledne je na programu silniční kritérium na 1 hodinu + 1 kolo, na atraktivní a velmi náročné traci v centru Loun.

číst dále

EHC Louny

V sobotu 29. 6. 2013 jsem se podle plánu zúčastnil závodů evropského poháru EHC v Lounech. Po zdravotních problémech a tréninkovém výpadku jsem předvedl kvalitní výkony a v obou závodech obsadil místo v Top10. V časovce jednotlivců jsem sice nejel podle svých představ, ale 8. místo v nabité konkurenci beru jako úspěch. V silničním kritériu jsem se cítil lépe a zejména v druhé půlce závodu jsem byl velmi aktivní a dospurtoval jsem si pro 7. místo v kategorii H2.

Časovka jednotlivců na trati z Loun do Počedělic a zpět je na programu závodů EHC již tradiční. Zvlněná trať měří 15 km. V první části má spíše klesavou tendenci a v té druhé se stoupá zpět do Loun. Tato disciplína je mou oblíbenou a především v konfrontaci českých jezdců zde dlouhodobě dosahuji nejlepších výsledků. Možná proto jsem si před startem hodně věřil a pomýšlel na vyšší příčky. Po startu jsem se cítil dobře a postupně stahoval, dojížděl a předjížděl závodníky startující přede mnou. Zásadní zlom nastal po otočce v Počedělicích, nemohl jsem se dostat zpět do tempa a ve stoupavé pasáži jsem ztrácel. Těžko polemizovat nad tím, jestli jsem přehnal úvodní kilometry, nebo jsem si nedokázal poradit s nárazovým protivětrem, nebo jsem si moc věřil. Nesedlo mi to a trápil jsem se. S časem jsem 26:57 min jsem obsadil 8. příčku a o několik vteřin jsem zajel nejrychlejší český čas v kategorii.

Odpolední kritérium na 1 hodinu + 1 kolo není typem závodu, který by mi vyloženě seděl, ale po rozporuplné časovce jsem se na start hodně těšil a chtěl jsem si ho užít. Po startovním výstřelu jsem držel ve vedoucí skupině ve složení Ablinger (AUT), Deberg (BEL), Franek (FRA), Narce (FRA), Tarsim (FRA), Madden (GBR), Wickham (GBR), Tománek (CZE) a Antal (CZE). Zhruba po dvou kole poodjel Ablinger, Deberg, Franek a Narce. V těsném závěsu osamocený Madden a za ním já následován Wickhamem a Antalem. Po dalším kole bylo jasné, že už čelo nedotáhneme a postupně jsem stáhli Maddena. Následně začal trošku ztrácet Antal, který odpadl z naší skupinky,ale sjel se sTarsimem a postupně se k nám znovu dotáhli. Zhruba do poloviny závodu jsem jel opatrně a vyčkával, co se bude dít a jak se bude závod vyvíjet. Dopředu jsem nemohl odhadnou jak se budu cítit, protože i když jsem se po dlouhém výpadku dobře adaptoval na tréninkovou zátěž, tak závodní kilometry mi chybí. Nadále jsem se cítil velmi dobře a proto jsem byl víc a víc aktivní. Snažil jsem se tahat do kopce a zkoušel jsem individuální nástupy. Nepodařilo se mi sice naší skupinku roztrhat i když to chvíli vypadalo, že odjedeme s Maddenem a Tarsimem. V závěru nás sjela vedoucí skupinka o kolo a Tarsim se hned snažil udržet tempo s ní. Věřil jsem, že v posledním kole dokážu ujet ve stoupání, ale nepovedlo se mi to. Čtveřice prvních jezdců se prala o vítězství a za nimi se bojovalo o 5. místo. Tarsim byl ve spurtu nejrychlejší, za ním dospurtoval Antal, který v závodě nebyl aktivní a vozil se ve větrném stínu. S půlvteřinovou ztrátou jsem dojel já.pak Madden a za ním Wickham. Závod jsem si užil a myslím si, že jsem předvedl dobrý výkon. V silničním kritériu jsem vybojoval 7. příčku.

Poměrně vysoká aspirace mě neustále nutí dívat se na sebe velmi kriticky, ale uvážím-li skutečnost, že letošní rok je pro mě velmi složitý po zdravotní stránce, tak mohu být právem spokojený. Oba závody byly součástí ČPH. V časovce cinkla zlatá medaile a silničním kritériu jsem přidal stříbro.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů evropského poháru EHC v Lounech.

číst dále

EHC Louny