EHC Fossano

20. 07. 2013 - 21. 07. 2013,

EHC Fossano

V termínu 20. - 21. 7. 2013 absolvuji závody evropského poháru EHC v italském Fossanu. V sobotu je na programu silniční závod na 40,5 km (9 okruhů), jehož trať vede ulicemi města a v závěru každého okruhu na závodníky čeká téměř kilometr dlouhé stoupání. Nedělní program tvoří rovinatá časovka jednotlivců na 13 km (2 okruhy).

číst dále

EHC Fossano

O víkendu 20. - 21. 7. 2013 jsem absolvoval závody evropského poháru EHC (European Handbike Circuit) v italském Fossanu. Ze třiceti startujících jezdců v kategorii H2 jsem v silničním závodě obsadil 5. místo, což pro mě představovalo nejlepší letošní umístění v tomto poháru. V časovce jednotlivců jsem si o jednu příčku pohoršil a dokončil jsem v šestém nejlepším čase.

Silniční závod na 40,5 km (9 okruhů) v uličkách Fossana patří k jedněm z nejnáročnějších tratí v EHC. Závodníci v každém okruhu absolvují téměř kilometr dlouhé stoupání s převýšením 70 metrů (630 hm/závod). Právě stoupání mi v závodě vyhovovalo a asi díky němu jsem obsadil 5. příčku. Vývoj závodu pro mě ale nebyl zdaleka optimální. Start na dlažebních kostkách a následný sjezd, kde rychlost přesahovala 65 km/h, mi vůbec neseděl. Po mé eskapádě z hustopečského kritéria, kde jsem po pádu odstoupil ze závodu, jsem se ve sjedu necítil dobře a bál jsem se jet na hraně. To pro mě znamenalo, že po rychlém startu jsem se propadl až k 15. místu a ve stoupání naháněl vedoucí skupinku. Nedokázal jsem již dostihnout ujíždějícího Podestu (ITA), Franka (FRA) a Narceho (FRA). Spolu s domácím Settem (ITA) jsme vytvořili duo pronásledovatelů a snažili se ze všech sil vedoucí trio stáhnout. V závěru druhého okruhu už bylo jasné, že náskok soupeřů nedokážeme zlikvidovat a vše nasvědčovalo společné jízdě a vzájemné pomoci, kde rozhodne až finiš. Zhruba do půlky závodu jsem vydržel se Settem, ale jak jsem již zmínil, necítil jsem se dobře v rychlých sjezdech, kde měl můj soupeř jasnou převahu, kterou jsem musel dohánět ve stoupání. Nevydržel jsem neustále dotahovat ztrátu, kterou jsem získal ve sjezdu a odpadl jsem. Dojel mě Di Bari (ITA) a naše jízda měla podobný scénář, ve sjezdu jsem ztrácel a v kopci vše zachraňoval. Tři kola před cílem nás dojel mladý francouzský závodních Tesson. S Tessonem jsme ujeli Di Barimu a v posledním kole jsem nástupem ve stoupání ujel Tessonovi a vybojoval tak 5. místo.

V neděli byla na programu časovka jednotlivců na 13 km (2 okruhy). Oproti předchozímu dni byl profil závodu rovinatý, ale určitě nešlo o jednoduchou trať. Vzhledem k vysokému množství zatáček byla trať velmi technická s neustálými změnami tempa, což pro mě není to pravé ořechové. Přesto jsem věřil tomu, že dokáži bojovat o medailové pozice, což pro mě bylo silnou motivací. V prvním kole si myslím, že boj o pódium byl ještě reálný, ale neudržel jsem rozjeté tempo a v druhém okruhu se z mé jízdy vytrácela lehkost a dynamika. Dokončil jsem v čase 22:46 min, což pro mě znamenalo 6. příčku. I když jsem od časovky jednotlivců čekal více, jsem se svým výkonem spokojený. Zajel jsem srovnatelný čas s loňským rokem, což vzhledem ke zdravotním problémům z úvodu sezóny není špatné. O svých nedostatcích a slabých stránkách moc dobře vím a budu se snažit co nejdříve se dostat do optimálním pohody a formy, ve které jsem byl před startem letošní sezóny.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů evropského poháru EHC v italském Fossanu.

číst dále

EHC Fossano