EHC Rzesov

14. 06. 2014 - 15. 06. 2014,

EHC Rzesów

O víkendu 14. - 15. 6. 2014 jsem absolvoval závody evropského poháru EHC v polském Rzesówě. Tato akce byla vůbec prvními závody, které jsem měl v plánu po vleklém zranění ramenního pletence, způsobené obrnou axiálního nervu. Během předcházejícího tréninku a mini-soustředění v Rakousku jsem cítil, že sice nejsem v optimální formě, ale závodní start by mi neměl činit potíže. Závody jsem pojal jako tréninkový test, zda-li již mohu naplno trénovat a závodit. Bohužel nedopadl dobře a musím ještě několik týdnů počkat než bude můj zdravotní stav i kondice na optimální úrovni dovolující maximální zatížení.

Jako první byla na programu 14,6 km (3 okruhy) dlouhá časovka jednotlivců se zvlněným profilem. Závod pravdy, jak se časovce přezdívá, bývá z dlouhodobého hlediska mou nejsilnější disciplínou. Věřil jsem, že v ne tak dobře obsazeném závodě evropského poháru se vrátím do závodů pódiovým umístěním. Trošku odvážné plány, avšak nebyly zcela nereálné. S časem 26:54,23 min jsem obsadil 4. místo, což s takovým tréninkovým výpadkem mohu považovat za slušný výkon. Během závodu bylo poměrně chladno a foukal silný vítr, a tak jsem nevěděl jestli mě brzdí vítr, chlad, nebo omezená funkce ruky.

Do silničního závodu jsem vstupoval s jasným odhodláním, být na pódiu. Během rozjetí jsem se necítil špatně, ale oslabení bylo pochopitelně cítit zejména ve stoupání. Měl jsem problémy zachytit poměrně pomalý start a i když moji soupeři byli jen několik metrů předem mnou, nebyl jsem schopný je sjet a vézt se ve větrném stínu ani chviličku. Po prvním kole kole jsem závod vzdal, protože jsem viděl přímé porovnání s konkurencí a hlavně to, že moje pravá ruka ještě nejede na plné obrátky a chybí mí výbušná a absolutní síla.  

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů EHC v polské Rzesówě, které jsem absolvoval po vleklém zdravotním problému s ramenní pletencem. Závody bohužel ukázaly, že ještě nejsem zdravotně zcela v pořádku a proto není rozumné závodit a rameno zbytečně zatěžovat.

číst dále

EHC Rzesów