Finále ČPH Strahov

25. 09. 2010,

V sobotu 25. 9. 2010 se v rámci tradičního cyklistického klání Praha - Karlovy Vary - Praha jede i finále Českého poháru handbike 2010. Závod handicapovaných cyklistů je zařazen do prestižního poháru UCI P1. Závodit se bude na uravřeném okruhu v okolí strahovského stadionu. Celkem handbikeři absolvují 23 km rozdělených do 10 okruhů. Rád bych v závodě potvrdil svou současnou pozici v ČR a předvedl kvalitní výkon. Držte mi palce!

Tomy

Letošní sezóna se nazadržitelným tempem blíží ke konci a i když mám v plánu ještě několik akcí, mohu v tuto chvíli říci, že byla úspěšná. V kategorii H2 jsem získal titul Mistra ČR v časovce, vyhrál 7 závodů Českého poháru handbike a stal se i jeho celkovým vítězem.

Finálový závod se jel v rámci tradičních cyklistických závodů Praha - Karlovy Vary - Praha a představoval pro mě i vítězství závodu evropského poháru UCI P1 v kategorii H2. Start byl pro kategorie H2 a H3 hromadný, moje startovní pozice v druhé řadě pro mě nebyla výhodná, ale přesto jsem se dokázal objevit v čele pelotonu krátce po startu. Dá se říci, že hlavní peloton závodníků roztrhalo první stoupání ke strahovskému stadionu, kde to vypadalo, že spousta jezdců pojede časovku. V průběhu dalšího kola se nám podařilo zformovat vedoucí skupinku, kde nechybělo duo slovenských reprezentantů, mistr Polska nebo ironman Zbyněk Švehla. Podvědomě jsem čekal nějaký pokus o únik, ale náročné stoupaní opět roztrhalo i vedoucí skupinu a v čele závodu jsem zůstal jen já a slovenský reprezentant Dano Kukla. V druhé polovině závodu jsem se čím dál častěji objevoval na vedoucí pozici já, ale v závěrečném stoupání jsem na Dana ztratil několik metrů a v absolutním pořadí jsem obsadil 2. místo. Konkurenci v dnešním závodě mi dělali převážně jezdci s menším postižením (kategorie H3) a jsem rád, že jsem dokázal udržet krok s nejrychlejším mužem závodu.

Tomy

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z finálového závodu Českého poháru handbike, který byl současně zařazen do nejvyšší soutěže UCI P1. V kategorii H2 jsem tento závod suverenním výkonem vyhrál a dokonce jsem vyhrál i celý Český pohár handbike 2010.