MČR Hustopeče

23. 07. 2011 - 24. 07. 2011,

O víkendu 23. - 24. 7. 2011 absolvuji Mistrovství České republiky tělesně a zrakově handicapovaných cyklistů v Hustopečích u Brna. Chtěl bych potvrdit svou pozici mezi českými handbikery a vybojovat oba domácí tituly. V sobotu je na programu silniční kritérium na 22 km (11 okruhů) v ulicích městečka Hustopeče. Nedělní program potom tvoří časovka jednotlivců se startem v Bořeticích. Trať měří 9,8 km a profil je výrazně kopcovitý.

Tomy

V termínu 23. - 24. 7. 2011 jsem podle plánu absolvoval Mistrovství české republiky tělesně a zrakově handicapovaných cyklistů v Hustopečích u Brna. Suverenně jsem ovládl svou kategorii H2 a vybojoval dva tituly Mistra ČR, nejdříve v silničním závodě a o den později i v časovce jednotlivců.

V sobotu byl na programu silniční závod na 26,4 km, který se jel na 11 okruhů v centru jihomoravského městečka Hustopeče. Na startu se představila nejen domácí špička, ale také slovenšní reprezentanti a polský Mistr světa Arkadiusz Skrzypinski. Těsně po startovním výstřelu se oddělila několikačlenná vedoucí skupinka ve složení Šelinga (SVK), Kukľa (SVK), Bíza (CZE), Mošnička (CZE), Fabián (CZE), Tománek (CZE), Skrzypinski (POL). Bohužel krátce po startu měl drobnou kolizi Peter Šelinga, kdy ve vysoké rychlosti nezvládl pravotočivou zatáčku a pokračoval mimo trať. Naštestí se nic nestalo, ale přišel o možnost bojovat o přední příčky. V úvodních okruzích jsem spolu se Standou Bízou patřil k nejaktivnějším jezdcům. Vysokému tempu postupně nestačili Radek Fabikán a později i Tomáš Mošnička. S přibývajícími kilometry se čím dál častěji prosazoval Skrzypinski, který také udával tempo závodu. Na jeho nástupy jsme spolu se Standou Bízou bez problémů reagovali, ale slovesný Kukľa ztrácel. Skrzypinski ve vedoucí skupince dominoval. Do posledního okruhu jsme drželi vysoké tempo po boku Mistra světa z Polska, ale po nástupu v posledním kole, se naše vedoucí skupinka rozpadla. V absolutním pořadí dojel do cíle nejrychleji Skrzpynski, druhý v pořadí jsem byl já a několik vteřin po mě dorazil i třetí Standa Bíza. V kategorii H2 jsem se radoval z prvenství a vybojoval jsem titul Mistra ČR.

V něděli byla na programu časovka jednotlivců na 9,6 km se startem v nedalekých Bořeticích. Trati dominovalo náročné tříkilometrové stoupání, které závodníky pěkně potrápilo. Startovalo se v půlminutových intervalech od nejpomalejšího závodníka podle výsledků předcházejícího dne. Startoval jsem tedy půl minuty za Standou Bízou, který patřil bezesporu k domácím favoritům kategorie H3. Krátce před stoupáním mě dostihl Skrzypinki. Během táhlého stoupání jsem postupně stahoval Bízu a v závěru stoupání jsem byl jen několik metrů za ním. V rychlém sjezdu jsem se držel na dohled, ale už se mi nepodařilo Standu předjet. V absolutním pořadí vyhrál se suverenním náskokem Skrzypinski, druhou příčku jsem stejně jako v silničním závodě obsadil já a na třetím místě se umístil Standa Bíza. V kategorii H2 jsem znovu slavil triumf a vybojoval jsem druhý titul Mistra ČR.

Tomy

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z Mistrovství české republiky tělesně a zrakově handicapovaných cyklistů, které se jelo minulý víkend v Hustopečích u Brna a kde jsem vybojoval dva tituly Mistra ČR.