EHC Rosenau

30. 03. 2013,

EHC Rosenau

V sobotu 30. 3. 2013 absolvuji úvodní závod evropského poháru EHC (European Handbike Circuit) ve francouzském Rosenau. Závod na francouzko-švýcarsko-německé hranici je již tradičním podnikem a na handbikery čeká rovinnatý silniční závod na 44 km (3 okruhy). V kategorii H2 je ke startu přihlášeno 75 závodníků, což jednoznačně potvrzuje, že jde o nejobsazenější kategorii v handcyclingu i para-cyklistice. Na závod se opravdu těším a jsem zvědavý, jestli se mi podaří hned v prvním startu sezóny zúročit těžkou a intenzivní přípravu. Bohužel předpověď počasí nejen pro ČR, ale i francouzské Rosenau není optimální, tak doufám, že alespoň v té zimě nebude pršet.

číst dále

EHC Rosenau

V sobotu 30. 3. 2013 jsem ve francouzském Rosenau absolvoval úvodní závod evropského poháru EHC (European Handbike Circuit). Vstup do sezóny 2013 mi ale nevyšel podle představ. Po skvěle rozjetém úvodu, kdy jsem se s lehkostí pohyboval ve vedoucí skupině, jsem po kolizi a následným technickým problémům musel vzdát a závod jsem nedokončil.

Ke startu bylo přihlášeno 75 závodníků, ale vzhledem k velmi chladnému počasí startovní peloton trošku prořídl, ale přesto bylo na startu nad 65 závodníků. Celý den jemně, ale za to vytrvale pršelo a teplota nepřesáhla 4 stupně. Z favoritů závodu nikdo nechyběl a vše nasvědčovalo tomu, že i přes chladné počasí se pojede naplno, protože každý se bude chtít v nové sezóně ukázat. Bronzová příčka z minulého roku v poháru EHC mi zajistila startovní místo v první lajně, což je v nabitém startovním poli jistá výhoda. Po startovní výstřelu jsem se bez problémů udržel ve vedoucí, zhruba 15členné skupině. Asi po dvou kilometrech ale přišel nepříjemný zvrat. Zrovna jsem se pohyboval na třetí pozici a pouštěl před sebe Deberga, který nebyl zařazený ve větrném stínu, když mě z pravé strany bezohledně trefil soupeř zadním kole do mé levé nohy. Zapraskaly dráty, zaskřípaly brzdy a padlo několik nadávek, poté jsem se hned díval v jakém stavu je má noha a hliníkový košík, který ji drží. Utržený čip a nýty držící látkový popruh na nohu, popruh ze dvou třetin ztržený - závod pro mě defacto skončil. Přesto jsem zkusil ještě jet, ale podvědomě jsem se více soustředil na vlastní končetinu, která visela skutečně na vlásku. Dojel jsem vedoucí skupinu a ještě půlku závodu jsem v ní objel, ale na otočce mi noha i látkový popruh vypadly. Tímto momentem nastal definitivní konec. Sice mi organizátoři pomohli nohu alespoň částečně zafixovat ke kolu, ale čelo závodu i motivace byly ty tam. Po dokončení druhého kola (30 km) mi ještě pomohl trenér nohu znova upevnit, ale látkový popruh neustále padal a sklouzával. Zkusil jsem znovu pokračovat, protože jsem byl pořád v Top10, což by pro mě za daných okolností představovalo skvělé umístění, ale během posledního, třetího okruhu jsem vzdal, protože už nešlo pokračovat. Nevydařený závod mě mrzí, protože jsem se cítil hodně dobře a hned v úvodu to bylo vidět. Bohužel občas vidíme i odvrácenou tvář sportu, která k němu patří. Nemohu se ale srovnat s bezohledností některých závodníků, protože to co se mi stalo nebylo na žádném nepřehledném úseku nebo ve vyhrocené situaci.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z úvodního závodu EHC, který pro mě i přes skvělý úvod nebyl díky kolizi a následným technickým problémům úspěšný. 

číst dále

EHC Rosenau