ČPH Ústí nad Labem

15. 09. 2013,

Run Czech - ČPH Ústí

V termínu 13. - 15. 9. 2013 jsem absolvoval další závod závod ČPH handbike, který se uskutečnil v rámci běžecké série závodů Run Czech. Podílel jsem se na přípravě a zařazení závodu handbiků do tohoto závodu a byl jsem ambasadorem této akce. Nejprve jsem v pátek absolvoval spolu s hlavními představiteli Ústeckého půlmaratónu tiskovou konferenci v hotelu Best Western Vladimir. V sobotu následovala prezentace handbiku, knihy Po hlavě a nadoraz a předzávodní proběhnutí s běžci. V neděli pak následoval samotný závod, kde jsem byl dominující postavou, ale doplatil jsem na nesportovní chování mého soupeře a dokončil jsem ve spurtu na 2. místě.

V pátek 13. 9. 2013 byla na programu tisková konference v hotelu Best Western Vladimir v centru Ústí nad Labem, který je partnerem závodu. Tiskovky se zúčastnili hlavní představitelé série závodů Run Czech. Konferenci zahájil preziden organizačního výboru Carlo Capalbo a poté následovaly jednotlivé vstupy spolupřísedících. Já jako ambasador závodu handbikerů jsem krátce představil tento sport, seznámil posluchače s tratí a startovním polem.

V sobotu 14. 9. 2013 proběhlo v prostorách marathonského expa představení handbike jako sportu spolu s představením knihy Po hlavě a nadoraz přichozím účastníkům na prezenci. V podvečerních hodinách následovalo předzávodní proběhnutí a v mém případě projížďka s běžci.

V neděli 15. 9. 2013 přišel konečně na řadu závod handbikerů na 18, 6 km (4 okruhy), který se jel za mírného deště na lehce zvlněné trati. Na startu se představila v podstatě kompletní česká špička handbikerů a i když počasí nebylo optimální, dal se předpokládat rychlý závod. Tradičně nejrychlejší start předvedl Tomáš Mošnička (H2) za kterým jsem jel hned já, za mnou Švehla (H3) a Antal (H2). Krátce po startu jsem šel na čelní pozici a diktoval jsem tempo. Vedoucí skupina ve složení Tománek, Švehla, Mošnička a Antal vydržela do závěru prvního okruhu, kdy odpadl Mošnička. Během úvodních dvou kol jsem byl jednoznačně nejaktivnějším jezdcem a až na několik úseků jsem byl na čele a tahal. V druhém a třetím kole jsem zmírnil své nasazení a pravidelně se střídal se Zbyňkem Švehlou. Antal, třetí jezdec ve vedoucí skupině se vezl ve větrném stínu a bojkotoval jakoukoli spolupráci i když byl vyzván. V závěrečném kilometru zaútočil Zbyněk, jehož nástup jsem kontroloval. Na kopečku u kulturního domu se o slovo přihlásil doposud neaktivní Antal, za kterým jsme se vyvezl, Zhruba 200 m před cílem jsem zaútočil a když jsem byl za úrovní zadních kol mého soupeře, byl jsem sevřel v mírné zatáčce před cílem. Nebudu trvrdit, že to byl záměr mého soupeře, ale znovu se ohradím proti nesportovnímu chování. Nemyslím si, že je správné celý závod nic neudělat a nespolupracovat a v závěru se tlačit do spurtu. Závod jsem tedy smolně dokončil na 2. místě. Akci jsem si užil, jel jsem s lehkostí a předvedl kvalitní výkon. Současně jsem velmi rád, že se podařilo zařadit závod handbikerů do běžecké série Run Czech, chtěl bych poděkovat organizátorům a i samotným závodníkům, že dorazili a příští rok v Ústí na viděnou.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z dalšího závodu ČPH. Tentokrát byla akce zařazena v rámci běžeckém seriálu Run Czech. Na závodu handbikerů jsem se z části podílel a absolvoval tiskovou konferenci, prezentaci handbike v marathonském expu a na konec jsem pochopitelně i závodil.