UCI C1 Terchová

12. 07. 2014 - 13. 07. 2014,

UCI C1 Terchová

O víkendu 12. - 13. 7. 2014 jsem po dlouhém zdravotním výpadku absolvoval první závody. Zúčastnil jsem se závodů UCI C1 v Terchové na Slovensku. Byl to skutečný křest ohněm, protože zdejší trať se jede v horských podmínkách. Během silničního závodu jsem tak nastoupal téměř 600 hm. Po dlouhém tréninkovém a závodním výpadku nejsem v optimální formě, což je celkem pochopitelné. I přes to jsem vybojoval pódiová umístění v obou závodech.

Sobotní program tvořil horský silniční závod na 27 km (3 okruhy), jehož délka byla na předzávodním mítinku upravena na 36 km (4 okruhy). Na Slovensku nebyla kompletní evropská špička, ale přesto se na startu představilo několik elitních závodníků včetně kompletní polské a rakouské špičky. Samotný start a úvodní kilometry vedly do zhruba 3 km dlouhého kopce s převýšením téměř 100 hm. Hromadný start kategorií H3 a H4 byl velmi rychlý a nejlepší jezdci odjeli spolu se startovním výstřelem. Nevěděl jsem jak se bude mé tělo a hlavně má ruka chovat při maximálním zatížení, a proto jsem se ani nesnažil udržet s nimi krok. Walter Ablinger nasadil vysoké tempo a o svém triumfu v podstatě rozhodl během úvodního stoupání. Během stoupání jsem se pohyboval okolo 4. místa v kategorii H3 a na vrcholu jsem měl již na 4 místo náskok několika vteřin. Svůj náskok jsem vyrovnaným tempem postupně zvyšoval a upevnil si pozici na bronzové příčce. Za druhým v pořadí, Rafalem Szumieczem, jsem zaostal o necelé dvě minuty, což ,po tak dlouhém výpadku, beru v horském závodě jako úspěch.

Časovka jednotlivců, která je mou dlouhodobě nejúspěšnější disciplínou v české konkurenci a ve které jsem držitelem čtyř mistrovských titulů v řadě, byla ,vzhledem ke své délce 11 km, přijatelnější závodní variantou pro tento víkend. Cítil jsem, že je v mých silách bojovat a své umístění z předchozího dne vylepšit. V časovce se startuje v obráceném pořadí podle výsledků ze silničního závodu. Minutu přede mnou startoval Rober Nowitzki a hned po mně Rafal Szumiecz, který mě nesměl dostihnout. Nowitzkiho jsem dojel zhruba v polovině závodu a před Szumieczem jsem pomalu navyšoval náskok. Na poslední otočce jsem mírně ztratil a s časem 23:41 minut jsem znovu skončil na bronzové příčce se ztrátou 2,5 vteřiny na druhého Rafala Szumiecze. Závodní víkend jsem si užil a konečně mohu říci, že jsem zdravotně v pořádku. Nyní bude jen otázkou času a systematického tréninku, než se vrátím do své původní kondice a optimální formy.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů UCI C1 ve slovenské Terchové.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z volného čase v Terchové na Slovensku a zpáteční cesty přes Brartislavu.

číst dále

UCI C1 Terchová

Slovensko - volný čas