UCI C1 Liege

20. 07. 2014,

V neděli 20. 7. 2014 jsem absolvoval další závod z kalendáře UCI C1. Tentokrát jsem cestoval zhruba 800 km na západ, do belgického Lutychu, kde byl na programu silniční závod na 48 km (11 okruhů). Závodní okruh byl mírně zvlněný, ale vzhledem k silnému větru a přívalovému dešti šlo o extrémní závodní podmínky. Po vydařených závodech na Slovensku jsem cítil, že má forma roste a plánoval jsem útok na přední příčky. Místo toho jsem se trápil a bojoval s nástrahami počasí. Závod jsem dokončil na 7. místě v kategorii H3.

Silniční závod v Lutychu nebyl, podobně jako ten v Terchové, plně obsazený. Přesto se na startu předvedla kompletní belgická a lucemburská špička. Věřil jsem si na pódiové umístění, ale to se bohužel nekonalo. V tréninku jsem se cítil dobře, ale trénink a závod jsou dvě rozdílné věci, a tak k tomu i při zpětném ohlédnutí musím přistupovat. Můj tréninkový výpadek byl poměrně dlouhý a především závažnost problému s ramenním pletencem mě připravila o absolutní sílu a silovou vytrvalost, která je v závodě alfou a omegou úspěchu. Nedokázal jsem si poradit s rychlým startem, kde jsem ztratil kontakt s vedoucí skupinou. Ještě dvě následující kola jsem měl ztrátu několik metrů, ale nebyl jsem schopen náskok soupeřů sjet. Právě v tomto momentu se projevila absence absolutní síly. Nevydařený úvod závodu mě srazil do kolen a s frustrací jsem se těžko vyrovnával ještě několik dní. Pokud se znovu ohlédnu za svým výkonem a závodem UCI C1 v Lutychu, nemá smysl truchlit. Výsledek, vzhledem k mým ambicím ve sportu, není z mého pohledu valný. Pokud se ale zamyslím nad současnou situací, kdy mě vleklé zdravotní zdravotní problémy připravily o skvělou jarní formu, budu tento závod brát jen jako přípravu na důležitější sportovní bitvy, které mě teprve budou čekat k cestě za nominací na LPH v Riu de Janeiru 2016.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodu UCI C1 v belgickém Lutychu, kde jsem bojoval sám se sebou, se soupeři, ale také s přívalovým deštěm a silným větrem.

Fotogalerie

Byla přidána první porce fotek z volného času a výletění po Belgii v rámci závodiu UCI C1 v Lutychu. Na fotkách můžete vidět Lutych a okolní města, průsmyk La Redoute a Mur de Huy, které jsou součástí cyklistické klasiky Liege-Bastogne-Liege.

Fotogalerie

Byla přidána druhá porce fotek z volného času a výletění po Belgii v rámci prodlouženého pobytu po závodech UCI C1 v Lutychu. Na obrázcích můžete vidět muzeum závodu okolo Flander v Oudenaarde, města Gent, Bruggy a Atómium v Bruselu.