ČP Blatná

26. 07. 2014,

ČP Blatná

V sobotu 26. 7. 2014 jsem se spolu s několika dalšími handbikery zúčastnil závodu ČP KALAS CUP 2014 v silniční cyklistice v Blatné. Z mého pohledu šlo o závodně-propagační akci handcyclingu vloženou do profesionálního cyklistického závodu. Handbikeři absolvovali zkrácenou verzi trati na 30 km (2 okruhy), ale přesto se jednalo o náročný a kopcovitý závod. Mým papírově nejsilnějším soupeřem byl Tomáš Mošnička z Dukly Praha se kterým jsem chtěl pochopitelně udržet krok. Výkonnostně na tom zatím nejsem nejlépe, ale věřil jsem, že soupeře dokážu trošku potrápit a zajedu vyrovnaný závod. Od startovního výstřelu jsme s Tomášem udávali tempo a již během prvního kilometru jsme si vytvořili slušný náskok před zbytkem startovního pole. Vzájemně jsem se tahali, já jsem byl trošku aktivnější do kopců zejména v prvním kole, Tomáš zase skvěle pracoval v ostatních pasážích trati. Do cíle jsme kolegiálně dojeli vedle sebe s rukami vítězně vztyčenými nad hlavou. Kopcovitou a 30 km dlouhou trať jsme zdolali v čase 1:02:14 hodiny. Doufám, že mohu za všechny handbikery, kteří byli na startu, říci, že se jednalo o skvělý cyklistický podnik s úžasnou závodní atmosférou. Myslím si, že i pro budoucnost Českého poháru handbike by stálo za zamyšlení postupně zařazovat závody do prostředí vrcholové silniční cyklistiky a přibližovat se tím typologicky tratím závodů evropského poháru v para-cyklistice.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodu ČP KALAS CUP 2014 v silniční cyklistice v Blatné, který jsem spolu s několika dalšími handbikery absolvoval v rámci propagace handcyclingu.