UCI C1 Belgrade

20. 09. 2014 - 21. 09. 2014,

UCI C1 Belgrade

V termínu 20. - 21. 9. 2014 jsem absolvoval závody evropského poháru UCI C1 v Srbsku. Tato akce nebyla plně obsazená a na startu se předvedli především jezdci z post jugoslávských zemí. V kategorii H3 jsem byl v roli favorita a svou pozici jsem vítězným doublem potvrdil. Bodový zisk z této akce mě v rankingu UCI katapultoval na 15. příčku, čímž jsem vylepšil své nejlepší dosavadní umístění z roku 2012.

Jako první byl v srbské metropoli na programu závod na 34,8 km. Vzhledem k mé roli favorita jsem chtěl jet závod stylem start-cíl, tedy neohlížet se na soupeře a rozjet vysoké tempo, které mi přinese vítězství. I když jsem se nemohl dostat do optimálního tempa, svůj cíl jsem splnil a s časem 00:57:03 hod jsem zvítězil. Závodilo se na absolutně rovné trati, která byla rozdělena na 6 okruhů. Samotný závod z mého pohledu ovlivnil vítr a dusno, což možná přispělo k tomu, že jsem se z počátku nemohl dostat do tempa.

Druhý den byla na programu časovka jednotlivců na 11,6 km. Vzhedem k vítězství v silničním závodě jsem startoval jako poslední jezdec H3 a tudíž jsem měl výhodnou pozici a vizuální kontrolu nad svými soupeři. Cílovou čáru jsem protnul v čase 00:18:21 hod a podruhé jsem v Bělehradě triumfoval.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z vítězného doublu v závodech evropského poháru UCI C1 v Bělehradě.

číst dále

UCI C1 Belgrade