UCI C1 Praha

27. 09. 2014 - 28. 09. 2014,

UCI C1 Praha

Poslední zářijový víkend, 27. -28. 9. 2014, se konalo finále evropského poháru UCI C1 v Praze na Strahově. Navzdory rychlému výkonnostnímu růstu po zdlouhavé pauze a poměrně vysokým ambicím jsem v kombinaci finálových závodů skončil těsně pod pódiovým umístěním. V silničním závodě jsem v těsném spurtu vybojoval 3. místo a v časovku jednotlivců dokončil na 4. místě, což mi vyneslo celkové 4. místo v kombinaci UCI C1 v Praze.

Sobotní závodní program pro handbikery tvořil kopcovitý silniční závod na 33,6 km (8 okruhů). Na 4,3 km dlouhém závodním okruhu nalezneme náročná stoupání, ostré zatáčky a velmi rychlý sjezd. Samotnému sjezdu z mého pohledu dominuje nekvalitní povrh s velkým množstvím nerovností a výnášivým směrem pravotočivých zatáček v dolní pasáži. Po startovním výstřelu jsem zaznamenal velmi dobrou startovní reakci a po úvodním stoupání byl ve vedoucí čtyřčlenné skupince s mírným náskokem na další jezdce. Následoval sjezd, během kterého jsem ztratil svou pozici a propadl jsem. V letošním roce mi chybí závodní kilometry a nejsem vyježděn tak, jako jindy. Paradoxně jsem nejvíce ztrácel ve sjezdech a to se se mnou táhlo celý závod. Po prvním kole vedl Tomáš Mošnička z Dukly Praha a o několik desítek metrů za ním jelo trio jezdců H3 ve složení Tománek, Šiška, Hoermann. V této kategorii se sehrál divácky nejatraktivnější závod dne. Po defektu Mošničky jsem se spolu s Šiškou střídal na čele závodu. Po rychlé výměně kola se Mošnička probojoval zpět a znovu útočil. V předposledním kole se o slovo přihlásil rakušan Hoermann, když dojel a následně předjel mě i Šišku a později i Mošničku. Do cílové rovinky jsem vjížděl po boku Šišky a rozhodoval cílový spurt. O několik centimentrů jsem dokázal Šišku předjet a vybojovat tak 3. místo v silničním závodě. Kopcovitý závod jsem dokončil v čase 01:19:58 a na vítězného rakušana ztratil 01:35 minuty.

Během silničního závodu jsem cítil, že nejsem ještě v optimální kondici a pohodě, ale přesto jsem si na nedělní 8,4 km dlouhou časovku věřil a chtěl v ní zvítězit. Během úvodního stoupání jsem se cítil dobře, ale po následujícím sjezdu a výjezdu mi bylo jasné, že dnes to nepůjde. Bojoval jsem, ale chyběla mi síla a výbušnost. V druhém kole už jsem opravdu trpěl. Do cíle jsem dorazil v čase 0:19:03.49 hodiny se ztrátou 1:46.56 minuty na vítěze. Celkový výsledek 4. místo v časovce jednotlivců a i v celé kombinaci závodů UCI C1 v Praze na Strahově. Do závodu jsem vstupoval s vítěznou ambicí, ale můj cíl se rychle rozplynul. Pokud vše zhodnotím racionálně, tak mohu být spokojený, protože během krátkého období jsem se dokázal vrátit zpět do konkurence schopného stavu a dnes to bohužel nevyšlo.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů UCI C1 v Praze. Na této akci v závěru rozporuplné sezóny jsem vybojoval 3. místo v silničním závodě a 4. místo v časovce jednotlivců.

číst dále

UCI C1 Praha