EHC Rzeszów

16. 05. 2015 - 17. 05. 2015,

EHC Rzeszów

Na závodech evropského poháru EHC jsem se o víkendu 16. - 17. 5. 2015 v polském Rzeszóvě poprvé umístil na pódiu tohoto poháru a bronz jsem bral hned dvakrát. Nejprve jsem se v sobotu umístil na 3. místě v časovce jednotlivců a v nedělním kritériu jsem po dramatickém závěru ve spurtu vybojoval druhý bronz.

V sobotu byla na programu zvlněná časovka jednotlivců na 14,7 km (3 okruhy). Závodníci startovali ve 30ti vteřinových rozestupech a můj hlavní rival pro tento závod, Němec Lars Hoffmann, startoval hned za mnou. Ve chvíli, kdy jsem odstartoval bylo na trati již několik desítek handbiků a zejména v úvodních kilometrech jsem neměl zcela volnou cestu. Časté změny tempa mi vůbec nevyhovovaly a nejelo se mi dobře. V polovině druhého okruhu mě dojel Lars. Bojoval jsem a snažil se minimalizovat ztrátu. Do cíle jsem dorazil v čase 0:25:15,2 hodiny. V časovce jednotlivců jsem obsadil 3. místo a vůbec poprvé ve své kariéře jsem se umístil na stupních vítězů v evropském poháru EHC.

Před nedělním kritériem na 1 hod + 1 kolo jsem se necítil ve své kůži. Nevím proč, ale nebylo to ono. Startoval jsem v roli favorita a očekávalo se ode mě, že budu vidět na prvních místech. Dobrý start a úvod závodu. Během prvních okruhů jsem byl aktivní na čele závodu, ale nebyl jsem ve své vnitřní pohodě. Vedoucí skupinku tvořilo pět handbikerů, Tománek (CZE), Massard (FRA), Szumiec (POL), Nowicki (POL) a Tondello (ITA). Po aktivním úvodu jsem šetřil síly na páté pozici a ve stoupání nasadil Szumiec a spolu s ním odjel i Massard. Chvilka nepozornosti mě mohla stát místo na čele závodu. Ztratil jsem několik metrů, ale mezeru jsem během dvou kilometrů stáhl. Poté se mírně zvolnilo a postupně nás stáhli i Tondello a Nowicki. Další okruh a další pokus Szumiece, tentokrát úspěšný. Snažil jsem se na Poláka dotáhnout, chybělo málo, ale nedal jsem to. Pokračoval jsem s Massardem a moc se nám nechtělo ve větru tahat. Našeho zvolnění využil Tondello a dotáhl se na nás. Vjíždíme do posledního kola. Jsem na špici a snažím se ujet. Získám několik metrů, ale nejde to. Ve stoupání zareagoval nástupem Massard. Neudrželi jsme s Tondellem kontakt, ale dařilo se mi metr po metru nástup odmazávat. Ve sjezdu jsem si byl jistý, že Massarda sjedu. Ve sjezdu mě ale smolně zpomalil jiný závodník, který zrovna předjížděl a na úzké trati nebylo kudy. V rychlosti 60 km/h jsem musel na brzdy. Tondello se elegantně vyhnul, protože už měl volný prostor a jel si pro třetí místo. Okolo 15ti metrů ztráta a posledních 1000 metrů do cíle, už jsem finišoval za lepších podmínek. 200 metrů před cílem jsem dostihl Tondella a šli jsem do spurtu. Ze spurtu jsem vyšel vítězně a závod jsem dokončil na 3. místě. Napínavý závod až do úplného konce.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů evropského poháru EHC v polském Rzeszówě, kde jsem vybojoval dvě bronzová umístění.