UCI C1 Terchová

11. 07. 2015 - 12. 07. 2015,

O víkendu 11. - 12. 7. 2015 jsem absolvoval závody evropského poháru UCI P1 ve Vrátné Dolině na Slovensku. V průběhu horského silničního závodu jsem se průběžně pohyboval na pomyslném pódiovém umístění. V závěrečném stoupání jsem zaostal za Mošničkou (Dukla Praha), se kterým jsem jel celý závod, a dokončil jsem na 3. místě. V časovce jednotlivců jsem si podstatně více věřil, ale v náročném stoupání jsem již neměl sílu více bojovat a snášet bolest. Dokončil jsem shodně jako v silničním závodě na 3. místě. Dobré umístění a pěkný bodový zisk do rankingu UCI.

První na programu byl horský silniční závod na 36 km (4 okruhy). Trať ve Vrátné Dolině je vyloženě horská a prověří vrchařské schopnosti každého závodníka. Sjezdy sice byly rychlé, ale kdo ztratil v kopci, neměl šanci sjíždět ztrátu. V minulosti jsem na této trati slavil několik úspěchů a věřil jsem si i nyní, i když jsem cítil mírnou únavu se změny tréninku a náročného závodního programu. Společný start kategori H3 a H4 zaručoval rychlý rozjezd, který umožnil i následnou spolupráci mezi jezdci během závodu. Krátce po startu během úvodního stoupání odjel Ablinger (H3) a Skrzypinski (H4), následoval několikačlenné a dost roztrhané pole závodníků kategorie H4 a s mírným odstupem Tománek a Mošnička (H3). V závěru stoupání jsme dojeli Šelingu (H4), sjeli se a spolupracvali po zbytek závodu. Během závodu jsem nebyl aktivní, jak bych si představoval a neinicioval jsem žádné pokusy o únik. V závěrečných pasážích 4 km dlouhého stoupání, které jsme absolvovali v každém okruhu, jsem jel skutečně nadoraz, abych udržel krok. Mé nynější vrchařské schopnosti bohužel nejsou takové, jaké bych si představoval, ale bojoval jsem. Mošnička se Šelingou v závěrečném stoupání vystupňovali tempo a jednoduše jsem s nimi neudržel kontakt a ztratil. V okamžiku kdy jsem cítil, že nestačím na své soupeře, tak jsem zvolnil a kontroloval pozici před dalším jezdcem v pořadí. Umístil jsem se na pódiu a v cíli jsem bral bronz.

V neděli se jela horská časovka jednotlivců na 11 km (1 prodloužený okruh). Časovky umím zajet a věřil jsem si, že dokáži bronz ze silničního závodu přeměnit v ještě lepší umístění. Startoval jsem 1 minutu za 4. jezdcem silničního závodu, Michalem Šiškou (Nutrend Specialized) a 1 minutu před Tomášem Mošničkou (Dukla Praha). Během první půlky závodu jsem se výrazně přiblížil k Šiškovi a během stoupání jsem se přiblížil na několik metrů. Bohužel pro mě i podobný scénář měl Mošnička startující za mnou. Do cíle jsem dojel na stejné pozici, ze které jsem v opačném pořadí startoval a stejně tak jako v silničním závodě, tak i v časovce jednotlivců jsem si připsal bronz.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodu UCI C1 v Terchové na Slovensku. V silničním závodě jsem vybojoval 3. místo a bronzovou pozici jsem obhájil i v časovce jednotlivců.