Run Czech - MČR RR Ústí

12. 09. 2015,

MČR v silničním kritériu

V sobotu 12. 9. 2015 se v rámci běžeckého seriálu RunCzech v Ústí nad Labem uskutečnilo SPOLCHEMIE Mistrovství České republiky handbiků v silničním kritériu. V konkurenci všech hlavních favoritů jsem ve spurtu vybojoval titul Vicemistra ČR v kategorii H3. Podobně jako na MČR v časovce jednotlivců mi titul Mistra ČR znovu unikl o pouhou vteřinu. Zklamání? Vůbec ne! S předvedeným výkonem jsem spokojený!

V sobotu v pravé poledne odstartovalo v Ústí nad Labem SPOLCHEMIE Mistrovství České republiky handbiků v silničním kritériu na kterém se představila kompletní česká handcyclingová špička. Závodilo se na 60 minut + 1 kolo. Na relativně rychlé a jen mírně zvlněné trati trati jsem se nepovažoval za hlavního favorita. Věřil jsem, že se budu prát o pódium a závod soupeřům hodně znepříjemním, ale po loňském zdravotním výpadku cítím, že rychlostně stále ještě nejsem na optimální úrovni. Hromadný start všech kategorií vždy připraví po startu něco zajímavého a mnohdy není mnoho volného prostoru. Po průjezdu první zatáčkou se mírně stoupalo a během této cca 500 metrů dlouhé pasáže se zformovala vedoucí skupina ve složení Šulc (H4), Mošnička (H3), Antal (H3) a Tománek (H3). Během prvního okruhu jsem místy ztácel několik metrů, ale závod jsem měl pod kontrolou. V prvních dvaceti minutách se hodně nastupovalo a cukalo tempem. Opět ve stoupající pasáži nastoupil Šulc, závodník s nižším handicapem který není mým přímým soupeřem a získal několik metrů. Nástup nezachytil nikdo z vedoucí skupiny kategorie H3 a dost možná ani nechtěl. Nevěřil jsem si tak, že bych Šulce sám zkusil stíhat a zvolil jsem raději defenzivnější taktiku. Tempo se mírně zvolnilo resp. odpadly prudší nástupy a byl jsem přesvědčen, že o vítězi rozhodne až cílový spurt. Na čele vedoucí skupiny střídali všichni závodníci, ale nejbojovněji si počínal Mošnička, který inicioval roztrhání vedoucího tria. Můj odhad vývoje závodu byl přesný. Během nájezdu do posledního kola jsem byl na vedoucí pozici a v polovině stoupání nastoupil Mošnička. Získal několik metrů, ale do cíle ještě zbýval více než kilometr a jeho náskok jsme s Antalem sjeli. Poslední zatáčka a již je před námi dlouhá cílová rovinka. Mošnička stále na vedoucí pozici. Už nechci čekat, útočíma věřím, že si dojedu pro titul. Vývoj za sebou nemohu popisovat, ale 100 metrů před cílem mě přespurtoval Antal. Dokončil jsem na 2. místě v kategorii H3 a vybojoval jsem titul Vicemistra ČR.Podobně jako na MČR v časovce jednotlivců mi titul Mistra ČR znovu unikl o pouhou vteřinu. Zklamání? Vůbec ne! S předvedeným výkonem jsem spokojený! Vývoj závodu jsem měl pod kontrolou a závěrečný spurt je vždy jen krátkým okamžikem, který rozhodne. Stačí chvilka zaváhání a vše je jinak a já mám titul Vicemistra ČR.

Fotogalerie

Fotogalerie - byla přidána ze sobotního SPOLCHEMIE Mistrovství České republiky handbike v silničním kritériu. V kategorii H3 jsem ve spurtu vybojoval titul Vicemistra ČR. V letošním roce mi již po druhé uniklo prvenství o pouhou vteřinu, ale tak to ve sportu někdy bývá. S předvedeným výkonem jsem spokojený.