RunTour Plzeň/run

20. 08. 2016,

RunTour Plzeň

V sobotu 20. 8. 2016 jsem absolvoval běžecký závod RunTour v Plzni a udělal tak definitivní tečku za vleklými zdravotními problémy. Několik měsíců jsem v podstatě netrénoval a střídavě byl v péči FN Motol a Nemocnice Na Homolce, ale zdravotnímu trápení už je konec. Sice momentálně nejsem v nejlepší kondici a teprve pomalu začínám trénovat, ale cítím, že každá minuta strávená aktivním pohybem mě posouvá dopředu.

Trošku netradičně jsem trénink zahájil běžeckou formulí, ale to jen proto, že jsem nechtěl do Plzně přijet zcela nepřipraven. Mým cílem bylo závod dokončit a užít si tu správnou sportovní atmosférů. Plzeň splnila mé očekávání a diváci vytvořili skvělou závodní kulisu. Technické přípravě a obhlídce trati jsem nevěnoval příliš času a proto jsem byl několikrát překvapen. Dosažený čas v závodě nejvíce ovlivnil 1 km dlouhý úsek na dlažebních kostkách historickým centrem Plzně, ale i přesto, že trať byla velmi technická a pro běžeckou formuli nebyla optimální, dosaženého času 0:38:21 hod si cením. Jsem zpět!

Že patří RunTour v Plzni mezi nejoblibenější z celé série, je známé již déle. Vždyť právě zde na západě Čech byl celý seriál odstartován v roce 2011. A tradice zde pokračuje.“ (www.run-tour.cz)

Elitní běžci sice nenavázali na loňský rekord, přesto souboj Víti Pavlišty s Maročanem Sajim stál za to. My se ale rádi díváme do zadních řad. Právě tam se píší ty nejhezčí běžecké příběhy. Ať už to byl hrdinský výkon dvanáctiletého Kuby na vozíčku nebo parádní umístění v TOP10 handicapovaného sportovce Honzy Tománka.“ (www.run-tour.cz)