DA-BA Jesenice/hb

30. 04. 2017,

V neděli 30. 4. 2017 jsem absolvoval Časovku na vrch nad Lovčicemi pořádanou cyklistickým klubem DA-BA. Na programu byla kopcovitá časovka na 9,3 km s nastoupanými 270 hm, která pro mě představovala i první letošní start na handbiku. Na startu se sešla téměř třicítka závodníků všech věkových kategorií a český handcycling byl dobře zastoupen nejúspěšnějšími jezdci loňského roku.

Vzhledem k mému náročnému zimnímu programu jsem s cyklistickou přípravou trošku pozadu, ale přesto mě zajímala přímá konfrontace s Tomášem Mošničkou, který v posledním roce kraloval kategorii H3. Na většině mezičasů jsme jeli poměrně srovnatelné tempo, nicméně v závěru dokázal Tomáš své tempo ještě vystupňovat a já jsem naopak trošku polevil a ztratil. Do cíle jsem dojel se ztrátou 24 vteřin. S předvedeným výkonem jsem spokojený, protože za sebou nemám letos žádné závodní kilometry a de-facto jsem stále v objemové fázi přípravy bez rychlostní složky v tréninku.