ČPH Plzeň/hb

28. 04. 2018,

V sobotu 28. 4. 2018 se konal další podnik Českého poháru handbike. Dějištěm závodu byl plzeňský cyklistický ovál Lopatárna a na programu hlavního závodu handbikerů bylo kritérium na 44 km (40 okruhů). Oproti předchozímu pohárovému závodu startovní pole trošku prořídlo, nicméně kategorie H3, ve které v cyklistických soutěžích startuji se dramaticky nezměnila. Přestože akce pro mě měla pouze tréninkový význam, mezi současnou českou špičkou jsem se určitě neztratil a ve spurtu dokončil na 2. místě.

Start a úvodní dva okruhy byly plně v mé režii a na čele se vytvořila tří členná vedoucí skupina ve složení Tománek, Mošnička, Antal. Během třetího kola se na čele prosazoval Mošnička a zaútočil Antal, na jehož nástup jsem dokázal zareagovat již jen já. Během následujícího okruhu jsem únik zlikvidoval a následný vývoj závodu byl velmi podobného ražení. Na čele duo Tománek, Antal a se zhruba minutovou ztrátou Mošnička a Nevěčný. Další jezdci neměli již šanci zasáhnout do absolutního pořadí, a proto je nezmiňuji. S Antalem jsem jel vyrovnaný závod nicméně jsem si moc dobře uvědomoval jeho kvality a rychlostní schopnosti. Vzhledem k tréninkovému pojetí jsem nebyl přehnaně aktivní a volil jsem spíše defenzivní jízdu. V posledním kole jsem zkusil individuální únik a útok na absolutní prvenství, nicméně jsem získal jen pár metrů a Antal byl v koncovce úspěšnější.