ZŠ Rudná/beseda

23. 11. 2018,

ZŠ Rudná/beseda

V pátek 23. 11. 2018 jsem se opět jako ambasador projektu Českého paralympijského výboru Sportovní den s paralympionikem zúčastnil cyklu besed v Základní škole Rudné praktické.

„Základní škola Rudná praktická je příkladnou ukázkou vzdělávací instituce, ve které mohou bok po boku bez větších překážek studovat děti zdravé i ty s mentálním postižením. Paralympijská výzva nebyla pro tuto školu novinkou – do projektu Olympijského víceboje se pod vedením ředitelky Mgr. Aleny Janouškové zapojili už v jarní části loňského školního roku – a tak tamější kantoři i žáci s očekáváním vyhlíželi zasloužený Sportovní den s paralympionikem.“ (paralympic.cz)

 

„Dopoledne plné sportovních aktivit a bohatého doprovodného programu bylo poznamenáno nižší účastí kvůli onemocnění několika dětí. I tak si ale místní učitelé, a především pak nadšené děti, akci s Janem Tománkem nemohli vynachválit. Pro mistra světa v triatlonu šlo u druhou školní zastávku v rámci Paralympijské výzvy. Opět se tento sportovec, který letos zažil velmi úspěšnou sezonu, ujal vedení besedy a prezentace o sportu handicapovaných.“ (paralympic.cz)

číst dále

ZŠ Rudná/beseda

Odkazy