Ebm-papst Marathon

09. 09. 2012,

V neděli 9. 9. 2012 mám v plánu absolvovat další závod německého národního poháru NHC Deutschland v Niedernhallu. Akce určená pro běžce, in-line bruslaře a handbikery nese název Ebm-papst Marathon. Pro handbikery je na programu tradiční marathon 42,185 km a profil trati by měl být lehce zvlněný. Vzhledem k výsledkům z předcházejících ročníku věřím, že by se na této trati mohlo jet stejně jako minulý víkend na FS Marathonu vysokým tempem a opět by mohl padnout traťový rekord. Nechci ale předbíhat, prioritou pro mě je bojovat na čelních pozicích a udržet se s nejlepšími až do samotného závěru.

V neděli 9. 9. 2012 jsem absolvoval 17. Ebm-papst Marathon v německém Niedernhallu, který byl součástí německého národního poháru NHC Deutschland. Po předchozím úspěšném FS Marathonu jsem byl před závodem považován za jednoho z hlavních favoritů. Této role jsem se zhostil na výbornou, tahal jsem na čele, byl jsem aktivní a troufnu si tvrdit, že jsem se velkou měrou podílel na vývoji závodu. Trošku smolně jsem se nakonec umístil na 3. místě v absolutním pořadí a v kategorii H2 jsem obsadil 2. příčku.

Na startu se představilo nad 40 závodníků a v předních řadách byli převážně jezdci Otto Bock a Pro Activ teamu.  Hned po startu jsem byl na vedoucí pozici a snažil jsem se mít přehled na čele. V uvodních kilometrech závodníci absolvovali táhlé stoupání, které bylo z mého pohledu velmi důležité, protože definitivně zformovalo vedoucí skupinu. Na vrcholu jsem byl s náskokem několika metrů na vedoucí pozici, ale snažil jsem se definzivně stáhnout do pelotonu. Vedoucí peloton byl tedy ve složení Tománek (CZE), Purschke (GER), Michelberger (GER), Hauch (GER), Baier (GER), Doringer (GER), Sigg (GER), Freda (SUI) a Meyle (GER). Několik kilometrů jsem se vezl v balíku, kterému určoval tempo Purschke a Hauch. Před otočkou na 12. kilometru jsem se čím dál tím častěji prosazoval na vedoucí pozici a pokoušel jsem se roztrhat početnou vedoucí skupinu. Z části se mi to podařilo, nevím kdo přesně a kdy odpadl, ale na mé nástupy dokázal později reagovat pouze Purschke a Michelberger. Téměř neustále jsem se snažil být aktivní, ale vedoucí trio už jsem roztrhat nedovedl. Mezi dvěma Němci bylo těžké něco vytvářet, protože jejich prioritou bylo zustat spolu. Přesto jsem věřil, že v závěru dokážu zaútočit a triumfovat v absolutním pořadí marathonu. Taktické prohlídce trati jsem předchozí den věnoval velkou pozornost, věděl jsem, že v závěru bude krátké stoupání, kde můžu nastoupit. I když mi organizátoři popsali trať velmi barvitě, kategorie in-line a handbike jela do finiše přímou cestou a neměla zajížďku zajížďku centrem jako běžci. Nemohl jsem tedy nastoupit na plánovaném místě a do cíle zbývalo jen několik stovek metrů. Svou příležitost triumfovat jsem zaspal, když rozjel spurt Michelberger. Nepříznivý vývoj jsem se ještě snažil zvrátit, ale v tuto chvíli to nebylo v mých silách a ještě mě převálcoval Purschke. S časem 1:12:37 hodiny jsem cílovou bránou projel na 3. místě v absolutním pořadí se ztrátou 3 vteřin na vítěze. V kategorii H2 jsem se umísti na 2. místě. Ale bezprostředně po dojezdu jsem se necítil jako druhý nebo třetí vítěz, ale jako druhý poražený a těžko jsem se smiřoval s neúspěšným závěrem. Když ale závod hodnotím objektivně a s odstupem několika hodin, tak mohu být spokojený, protože jsem odvedl mnoho práce a byl jsem u všech klíčových momentů.

Tomy

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie z Ebm-papst Marathonu, který se uskutečnil v rámci německého národního poháru NHC Deutschland v Niedernhallu.