SP Matane (CAN)

23. 08. 2013 - 25. 08. 2013,

Po náročné cestě jsem v pořádku v dějišti Světového poháru v kanadském Matane, což je zhruba 400 km východně od Québecku. Následující den po silničním MČR jsem odlétal z Prahy směr Londýn (2 hod) a následně z Londýna do Montrealu (7:30 hod). Po příletu jsem vyzvedl auto v půjčovně a druhý den následoval přesun z Montrealu do Matane (650 km). Po příjezdu jsem ještě řešil problémy s ubytováním a hledání alternativy, protože předchozí ubytování nebylo na vozíku přístupné.

Konečně tedy mohu napsat, že v termínu 22. a 24. 8. 2013 absolvuji závody SP v Matane. Závodit se bude na 8,3 km dlouhém závodním okruhu, který je zvlněný a vede převážně centerm města. Ve čtvrtek závodní program tvoří časovka jednotlivců na 16,6 km (2 okruhy). V pátek se pojede silniční závod na 58,1 km (7 okruhů). Na startovní listině se objevilo mnoho pro mě neznámých jezdců především z Kanady a USA a proto si neutroufnu dopředu odhadovat své umístění. Budu ale bojovat a vydám ze sebe všechno.

SP Matane TT

Ve čtvrtek 22. 8. 2013 jsem startoval v časovce jednotlivců na Světovém poháru v kanadském Matane. Trať zvlněné časovky na 16,6 km (2 okruhy) nebyla tak náročná, ale za silného větru, který dnes vál od jiho-západu to byl boj. Když závod zpětně hodnotím, tak jsem jel naplno a jen v málokterém úseku jsem měl rezervu, abych ještě dokázal zrychlit. V pořadí kategorie H2 jsem s časem 28:47.18 min obsadil 15. místo. S umístěním nejsem zcela spokojený, ale dnes jsem určitě na víc neměl. Na silnici jsem nechal všechno a to je pro mě důležité.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze zahajovacího ceremoniálu SP v kanadském Matane a velmi náročné časovky jednotlivců, která se jela za silného větru na zvlněném okruhu.

SP Matane - RR

V sobotu 24. 8. 2013 měli handbikeři kategorie H2 na programu silniční závod na 58,1 km (7 okruhů). Nevydařený start mě posunul až na poslední místo pelotonu, což mi nedávalo moc velkou šanci na dobré umístění. Během úvodních kilometrů jsem stahoval náskok soupeřů a spolu se Španělem Ruizem Morenou jsme vytvořili vyrovnané duo. Systematickou prací a spoluprací jsme dokázali sjet Australana Taylora, který s námi vydržel zhruba 8 km, ale později odpadl ve stoupání. Mezitím jsme se dotáhli na domácího Kanaďana Pelletiera, který se s námi chvíli vezl ve větrném stínu a poté začal spolupracovat. V nájezdu do posledního kola již trošku začal ztrácet Ruiz Morena, se kterým jsem chtěl jít původně do úniku a zlikvidovat Kanaďana, ale moje taktika měla opačný scénář. Pokus o únik ve stoupání před cílem zachytil Pelletier a Ruiz Morena odpadl. V závěru se rozhodovalo mezi mnou a Kanaďanem, který ve finiši rozjel vysoké tempo. Vyčkal jsem na správný moment, vyjel jsem z větrného stínu a ve spurtu zvítězil. Závod, který se jel za velmi silného větru, jsem dokončil v čase 1:50:16 hod a obsadil jsem skvělé 11. místo. Toto umístění pro mě zatím představuje mé dosavadní maximum v závodech SP a jen několik desítek vteřin mě dělilo od magické první desítky.

Ve dnech 22. a 24. 8. 2013 jsem absolvoval závody Světového poháru v kanadském Matane. V časovce jednotlivců jsem bojoval s větrem, na trati jsem nechal vše a obsadil 15. místo. V silničním závodě jsem i přes nevydařený start a úvod závodu vybojoval 11. místo, což pro mě představuje mé dosavadní nejlepší umístění na závodech SP.

Ve čtvrtek 22. 8. 2013 jsem startoval v časovce jednotlivců. Trať zvlněné časovky na 16,6 km (2 okruhy) nebyla tak náročná, ale za silného větru, který vál od jiho-západu to byl boj. Když závod zpětně hodnotím, tak jsem jel naplno a jen v málokterém úseku jsem měl rezervu, abych ještě dokázal zrychlit. V pořadí kategorie H2 jsem s časem 28:47.18 min obsadil 15. místo. S umístěním nejsem zcela spokojený, ale v tomto závodě jsem určitě na víc neměl. Na silnici jsem nechal všechno a to je pro mě důležité.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze silničního závodu Světového poháru v kanadském Matane. I přes nevydařený start jsem se dokázal vrátit zpět do hry a dokázal jsem vybojovat své nejlepší umístění v závodech SP.

Fotogalerie

Byly přidány dvě fotogalerie z aktivně stráveného volného času mezi závody v Kanadě. Na obrázcích uvidíte příjezd do Matane, několik fotek z okolí tohoto města a poměrně dost snímků z národního parku Matane Faunique a části Gaspézie.