MS Baie Comeau (CAN)

29. 08. 2013 - 01. 09. 2013,

Během pondělí (26. 8. 2013) jsem se přesunul resp. přeplavil trajektem přes ústí řeky Sv. Vavřince z místa konání SP v Matane do Baie Comeau, kde v příštích dnech absolvuji závody silničního para-cyklistického mistrovství světa. Na programu je obdobně jako na přechozím podniku časovka jednotlivců a silniční závod. Již za několik hodin začíná oficiální zahajovací ceremoniál a poté bude již MS definitivně odstartováno.

číst dále

MS Baie Comeau - TT

Ve čtvrtek 29. 8. 2013 jsem na Mistrovství Světa v kanadském Baie Comeau absolvoval první závod mého programu. V náročné a kopcovité časovce na 17,3 km (2 okruhy) jsem se umístil na 14. místě. Rozdíly mezi mým výkonem a výkony absolutní světové špičky byly výrazné, ale i tak mám z předvedeného výkonu dobrý pocit. V letošní přípravě a později i v sezóně se mi nevyhnuly poměrně závažné zdravotní problémy, který výrazně ovlivnily mou přípravu a výkonnostní vývoj. Nemohu se zbavit pocitu, že mou urputností a snahou po snížení tréninkového manka jsem se dostal na hranici přetrénování a ze závodů i tréninku neměl takovou radost, jako tomu vždy bývalo. V posledních startech mi často chyběla lehkost a radost z jízdy, ale v dnešní časovce jsem se opět cítil skvěle. Do kopce jsem jel s lehkostí a celou trať jsem si užíval, včetně perfektní divácké atmosféry. Časovku jsem zajel v čase 34:16,25 minuty, ale téměř celý závod se pohyboval za hranicí 95% mého tepového maxima, což dokazuje mé nasazení a maximální vytížení organismu. I když už mám za sebou několik závodních let, tak jsem ve vrcholovém handcyclingu pořád jedním z nejmladších. V kategorii H2 jsem byl o několik let nejmladším jezdcem, proto věřím tomu, že můj čas ještě přijde a stále jsem jen na prvním schůdku pyramidy, kde bych chtěl s každým dalším rokem stoupat výš a výš.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze zahajovacího ceremoniálu Mistrovství Světa v kanadském Baie Comeau a fotky z časovky jednotlivců, ve které jsem vybojoval 14. místo.

číst dále

Fotogalerie

Byly přidány fotogalerie z přesunu trajektem z Matane do Baie Comeau, okolí Baie Comeau, krátkého výletu po východním pobřeží a několik kilometrů z Route 389 spojující Baie Comeau a městečko Fermont na severu Kanady.

číst dále

Ve dnech 29. a 31. 8. 2013 jsem absolvoval silniční para-cyklistické Mistrovství Světa v kanadském Baie Comeau. Před časovkou jednotlivců jsem se dostal do absolutní psychické a fyzické pohody a uvolněným výkonem, ze kterého jsem měl znovu radost, jsem se umístil na 14. místě. Po úspěšném silničním závodě mám chuť zakřičet jsem zpět a v budoucnu se se mnou musí počítat. Předvedl jsem vyrovnaný výkon, během kterého jsem dokázal výrazným způsobem ovlivňovat vývoj závodu ve skupině a v cíli jsem se zaslouženě radoval z 11. místa v kategorii H2.

Ve čtvrtek 29. 8. 2013 jsem absolvoval první závod mého programu. V náročné a kopcovité časovce na 17,3 km (2 okruhy) jsem se umístil na 14. místě. Rozdíly mezi mým výkonem a výkony absolutní světové špičky byly výrazné, ale i tak mám z předvedeného výkonu dobrý pocit. V letošní přípravě a později i v sezóně se mi nevyhnuly poměrně závažné zdravotní problémy, který výrazně ovlivnily mou přípravu a výkonnostní vývoj. Nemohu se zbavit pocitu, že mou urputností a snahou po snížení tréninkového manka jsem se dostal na hranici přetrénování a ze závodů i tréninku neměl takovou radost, jako tomu vždy bývalo. V posledních startech mi často chyběla lehkost a radost z jízdy, ale v dnešní časovce jsem se opět cítil skvěle. Do kopce jsem jel s lehkostí a celou trať jsem si užíval, včetně perfektní divácké atmosféry. Časovku jsem zajel v čase 34:16,25 minuty, ale téměř celý závod se pohyboval za hranicí 95% mého tepového maxima, což dokazuje mé nasazení a maximální vytížení organismu. I když už mám za sebou několik závodních let, tak jsem ve vrcholovém handcyclingu pořád jedním z nejmladších. V kategorii H2 jsem byl o několik let nejmladším jezdcem, proto věřím tomu, že můj čas ještě přijde a stále jsem jen na prvním schůdku pyramidy, kde bych chtěl s každým dalším rokem stoupat výš a výš.

V sobotu 31. 8. 2013 se jel silniční závod na 60,5 km (7 okruhů). Závodilo se na stejném okruhu, jako se jela časovka, takže trať byla velmi náročná. Dominovalo téměř tříkilometrové stoupání po startu, ale i po něm byla trať velmi zvlněná a náročná. Po startovním výstřelu se téměř hned oddělila vedoucí skupinka s hlavními favority ve složení Ablinger (AUT), Podesta (ITA), Frei (SUI) a Franek (FRA). Následovala zhruba sedmičlenná skupina pronásledovatelů na jejíž konci jsem byl i já. Postupně se skupina rozpadala na menší a menší celky. Pokračoval jsem spolu s Taylorem (AUS) pronásledován Hanaokou (JAP), Pelletierem (CAN) a Ruizem Morenou (ESP). Taylor byl z počátku velmi aktivní a v okamžiku, kdy jsem ho střídal na špici, tak znovu zrychloval. Našemu tempu nestačil Pelletier a Ruiz Morena. Následující tři okruhu jsme jeli ve složení Tománek, Taylor a Hanaoko. Japonec téměř nestřídal a již v půlce závodu jsem byl hlavním tvůrcem závodu ve skupině. Po náročném stoupání se na nás dotáhl Kanaďan Pelletier. Spolu s Pelletierem jsem získal několikametrový náskok. Odpadl Taylor. Spolu s Kanaďanem a Japoncem jsem směřoval k cíli. Pelletier nastoupil zhruba kilometr před cílem ve sjezdu, vezl jsem se za ním a v krátkém, ale prudkém stoupáním před cílem jsem udeřil. Nedal jsem svým soupeřům šanci a poměrně dlouhým sprintem jsem si dojel pro 11. místo. S umístění, ale především i z vývoje závodu mám velkou radost. Po několika mírně utrápených závodech jsem jel znovu s lehkostí. Útočil jsem ve stoupáních, ale i ve sjezdech. Silniční závod jsem si prostě užil a ukázal jsem, že by se se mnou v budoucnu mělo počítat.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze silničního závodu Mistrovství Světa v kanadském Baie Comeau, kde jsem vybojoval senzační 11. místo.