EHC Rosenau

19. 04. 2014,

EHC Rosenau

V sobotu 19. 4. 2014 jsem prvním závodním startem zahájil cyklistickou sezónu 2014. Již se stává tradicí posledních let, že úvodním závodem roku je evropský pohár EHC ve francouzském Rosenau a stejně tak tomu bylo i letos. Tento start jsem absolvoval jen několik dní po návratu z náročného soustředění na Mallorce a únava z přípravy, i když jsem ji nepředpokládal, byla na mém výkonu znát. Chyběla mi absolutní síla a dravost a na konečném výsledku se podepsala i nevýhodná startovní pozice ze sedmé řady, tedy někde okolo 40. místa pelotonu. Na 44 km (3 okruhy) dlouhé trati jsem s časem 1:13:31 hod se ztrátou 3:43 min na vítěze obsadil 19. místo.

Před startem samotného závodu bylo zataženo, foukal vítr a teplota nepřesáhla 8 stupňů. Řazení na startu probíhalo podle stejného scénáře, první řady obsadili závodníci na předních místech rankingu EHC a vzhledem k mé absenci v závodech v Abu Dhabí a Barceloně jsem nestartoval z prvních řad, kde většinou startuji. Z nevýhodné pozice bylo poměrně složité, propracovat se dopředu. Po úvodním kilometru jsem se teprve vymotal z postartovní tlačenice a snažil se sjet vedoucí skupinu. Ještě na první otočce na třetím kilometru byla má ztráta okolo 10 vteřin, ale již nebylo v mých silách vedoucí skupinu sám dostihnout. Ocitl jsem se v druhé skupině, která čítala okolo 15 závodníků. Ze začátku jsem se snažil být aktivní v předních řadách, ale když jsem viděl, že nemá smysl plýtvat silami, protože vedoucí skupinu nesjedem, tak jsem se zařadil do pelotonu. V průběhu druhého okruhu jsme dojeli několik jezdců, kteří odpadli z vedoucí skupiny a vývoj závodu se nesl v duchu udržování pozice a jízdě v pelotonu. Po závěrečné otočce na 40. kilometru jsem se rozhodl, že zkusím zaútočit a vyzkouším, jak na tom ve skutečnosti jsem. Podařilo se mi stáhnou několik dalších jezdců, kteří odpadli z vedoucí skupiny, ale pelotonu mých pronásledovatelů se mi nepodařilo uniknout. Po čtyřech kilometrech na čele jsem již nebyl čerstvý pro cílový spurt, ale svého rozhodnutí zkusit to rozjet, nelituji. Dospurtoval jsem uprostřed své skupiny na celkovém 19. místě v kategorii H3 (dříve H2). Úvodní závod sezóny v Rosenau nebudu hodnotit pozitivně, ale ani negativně. Několik faktorů ovlivnilo můj výkon a z mého pohledu šlo hlavně o to, vyzkoušet si své současné schopnosti v zahraniční konkurenci a mít k dispozici výstupní informace, které mi efektivně pomohou k přípravě na další závody a vylazení sportovní formy na důležité závody.

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodu EHC ve francouzkém Rosenau, kterým jsem odstartoval cyklistickou sezónu 2014.

Video

Na můj youtube kanál bylo přidáno video ze závodu EHC ve francouzském Rosenau, které natočil a sestříhal Dan Hošek. Dane, díky!