UCI SP Yverdon

10. 06. 2015 - 16. 06. 2015,

UCI SP Yverdon

V termínu 14. - 15. 6. 2015 jsem absolvoval závody světového poháru UCI World Cup ve švýcarském Yverdonu. V časovce jednotlivců jsem potvrdil rostoucí výkonnost a pěkným výkonem jsem vybojoval 21. místo. V silničním závodě jsem dobře odstartoval a ještě v závěru prvního kola jsem se pohyboval okolo patnáctého místa, ale nástupy soupeřů mě stály mnoho sil a odpadl jsem. Kopcovitý silniční závod jsem s výraznou ztrátou na vítěze dokončil na 24. místě.

První na programu byla rovinatá čásovka jednotlivců na 14,2 km (1 okruh). Z dlouhodobého hlediska se mi v časovkách daří výrazněji než v silničních závodech. Tuto diciplínu mám rád a vyhovuje mi. 21. místo v kategorii pro mě nebylo překvapením i když jsem před závodem doufal, že bych mohl vybojovat umístění v Top15, ale v nabité konkurenci se mi to nepodařilo. Se svým výkonem jsem spokojený. 14,2 km dlouhou časovku jednotlivců jsem dokončil v čase 22:30.74 minuty.

Druhý den byl na programu náročný silniční závod na 43,6 km (3 okruhy). Každému okruhu dominovala dvě stoupání jejichž sklon místy výrazně překračoval 12% a v každém okruhu se nastoupalo 250 hm. Oproti původnímu harmonogramu byl změněn čas startu a místo odpoledne jsme startovali v 9 hodin ráno, což snižovalo čas na regeneraci po prvním závodním dni. Celou noc pršelo a ráno již jen místy pokračoval slabý déšť. Každopádné byla vlezlá zima a mokrá trať. Vzhledem k profilové náročnosti a zejména rychlým sjezdům mi největší vrásky dělala právě mokrá trať. Důkladné rozjetí na trenažéru a jde se na start. Velmi dobrý start. Během úvodních kilometrů a prvního stoupání jsem pomerně aktivní a pohybuji se okolo patnáctého místa s výkonnostně vyrovnanými i silnějšími soupeři. Prudký závěrečný výjezd prvního stoupaní a klesá se. Ve sjezdu jsem na mokré trati opatrný a soupeři jsou kousek přede mnou, ale jakmile se trať znovu narovná, mezeru stahuji. Během druhého stoupání v prvním okruhu cítím, že jedu svůj strop a potřeboval bych trošku zvolnit, ale soupeři neustále mění tempo. Zhruba 100 metrů před vrcholem ztrácím kontakt. Odstup není velký, ale už s tím nic nezmůžu. Jel jsem moc dlouho nadoraz a moje tělo se pomalu zpamatovává z absolutního zakyselení a nedostatku svalového glykogenu. Konečná. Jsem zralý na to, abych vzdal, ale přesto pokračuji. V závěru druhého okruhu dojíždím Francouze Le Graeta, který nevypadá lépe než já. Zkouší se se mnou sjet, ale na konci druhého okruhu vzdává. Mě naopak v posledním okruhu sjíždí dvojice závodníků, se kterými jen tak tak držím krok. Věřím tomu, že dokáži rozhodnout ve stoupání a ujet jim, ale nemám sílu. Rozhoduje až cílový spurt, kde ze sebe vymáčknu poslední síly k předjetí a dokončuji v čase 2:01:37 hod s výrazným odstupem na vítěze na 24. místě.

číst dále

Fotogalerie

Byla přidána fotogalerie ze závodů světového poháru UCI World Cup ve švýcarském Yverdonu.

číst dále

UCI SP Yverdon