ČPH Železný dědek

23. 08. 2015,

V neděli 23. 8. 2015 jsem absolvoval závod Českého poháru handbike v Soběhrdech, který se na náročné a kopcovité trati uskutečnil v rámci tradičního cyklistického závodu Železný dědek. Vzhledem k vysoké únavě po dokončení hlavního závodu TRIPrague, jsem startoval bez jakýchkoli ambicí a závod jsem si přijel hlavně užít. V konkurenci absolutní domácí špičky jsem dokončil na bronzové příčce, což beru jako velmi dobrý výsledek po tak těžkém závodním programu.

Na startu se představila kompletní česká handcyclingová špička a dokonce se na startovní listině objevil i jeden holandský závodník. Silniční závod na 50 km byl rozdělen na 2 okruhy. Profil byl výrazně kopcovitý a během každého okruhu se nastoupalo okolo 370 hm. Ihned po startu se stoupalo, takže první kilometry nebyly tak rychlé, nicméně po několika kilometrech se formovalo čelo závodu. Od začátku se mi jelo poměrně lehce, ale když nastoupil Šulc (H4) a Holanďan Van Extergem (H4), nereagoval jsem. Hlídal jsem si pořadí ve své kategorii a držel se spolu s Tomášem Mošničkou (H3). V kopcích jsem jel s lehkostí a poměrně jsem si věřil, ale na druhou stranu jsem si uvědomoval délku a náročnost tohoto závodu, a proto jsem volil spíše defenzivnější taktiku. Odstup mezi námi a vedoucí dvojicí byl několik set metrů, ale na zhruba 15. kilometru poodjel Šulc a Holanďana Van Extergema jsem s Tomášem postupně sjeli. Průjezd do druhého okruhu byl zhruba v polovině cca 8 km dlouhého stoupání. V nájezdu do dalšího kola jsem se cítil dobře a nepochyboval jsem o tom, že se budu prát o vítězství. Naši trojici ve složení Tománek, Mošnička a Van Extergem dokázal dojet Michal Šiška (H3), tedy můj přímý soupeř v kategorii. Nevypadal moc svěže a snažil se iniciovat chvilkové zvolnění. Osobně jsem nic nenamítal, protože i když jsem se cítil dobře, únava po předchozím závodním programu byla citelná. Nastoupil Holanďan a s ním odjel Mošnička. Minimální ztráta na ujíždějící soupeře, ale ruce prostě už nejely. Šiškovo tempo se zprvu zdálo více než přijatelné, ale již jsem nebyl schopen jakékoli reakce a zrychlení. Naopak Michal Šiška poměrně zrychloval a zajel opravdu dobrý závod. V momentě kdy jsem ztratil kontakt se soupeři, zvolnil jsem. V serpentinách jsem sledoval situaci za mnou, ale nikdo mou pozici neohrozil. Do cíle jsem dojel v čase 2:06:15,83 hodiny s výraznou ztrátou na vítěze. Dokončil jsem na 3. místě v kategorii H3, což beru jako velmi dobrý výsledek po tak těžkém závodním programu.

Fotogalerie

Fotogalerie - byla přidána ze závodu Českého poháru handbike v Soběhrdech, který se uskutečnil v rámci tradičního cyklistického závodu Železný dědek. V konkurenci absolutní české špičky jsem v kategorii H3 jsem vybojoval bronzové umístění.