RunTour Brno

22. 08. 2015,

V sobotu 22. 8. 2015 jsem v rámci přípravy na závody 70.3 Ironman odbyl svou ryze běžeckou premiéru na RunTour Brno. V Brně jsem absolvoval desetikilometrový závod, který byl rozdělený do tří okruhů. Závodilo se na brněnském výstavišti a trať byla absolutně rovinnatá. Vzhledem k mému tréninkovému pokroku v této disciplíně jsem byl poměrně optimistický ohledně výsledného času, ale technicky velmi náročná trať mi nedala zcela možnost lepšící se výkonnost ukázat. Na trati bylo spoustu obrátek, které se na formuli nedaly plynule vyjet a mnohdy jsem musel jet stylem „stop and go“, což můj výsledný čas pochopitelně ovlivnilo. RunTour v Brně jsem dokončil v čase 40:47 minuty, ale na akci jsem primárně nestartoval kvůli svým ambicím. Do Brna mě pozval kamarád, který je v organizačním týmu RunTour. Svou účast jsem potvrdil, protože jsem v tomto podniku viděl dobrou tréninkovou příležitost a možnost propagace vrcholového sportu handicapovaných. Tuto akci jsem si skutečně užil, i když jsem byl po hlavním závodě TRIPrague poměrně unavený, cesty do Brna v žádném případě nelituji. Děkuji týmu RunTour a divákům za vytvoření skvělých závodních podmínek. Dále chci poděkovat Lukáši Urbanovi za skvělý support a focení.