UCI C1 Praha

26. 09. 2015 - 27. 09. 2015,

Po náročném 70.3 Ironmanu v Pule jsem v uplynulém týdnu cítil mírnou únavu a lehkou bolest v pravém rameni. Po zkušenosti s táhlým zdravotním problém pravé paže v minulém roce jsem raději zvolil volnější režim a eliminaci závodního programu. V termínu 26. - 27. 9. 2015 jsem měl na programu finálové závody evropského poháru UCI C1 v Praze na Strahově, ale absolvoval jsem pouze nedělní časovku jednotlivců, ve které jsem v nabité a vyrovnané konkurenci dokončil v kategorii H3 na 4. místě.

Vzhledem k tomu že finálové závody evropského poháru UCI C1 v Praze na Strahově byly posledním bodem mého cyklistického závodního programu chtěl jsem se se sezónou rozloučit pódiovým umístěním, což se mi bohužel nepodařilo. Trať 9,1 km (2 okruhy) dlouhé časovky jednotlivců závodu byla velmi technicky i profilově náročná. Upřímně řečeno mi tratě tohoto typu moc nesedí a časté změny tempa a rytmu mi po volnějším týdnu dělaly problém. V ostrých výjezdech jsem cítil pozůstatky únavy z 70.3 Ironmana v Pule, ale bojoval jsem. Na tak náročný a rychlý závod jsem ještě nebyl optimálně připraven a naladěn. Proto 4. místo v nabité a velmi početné konkurenci H3 považuji za pěknou i když bramborovou tečku za sezónou. S předvedeným výkonem a dosaženým časem 0:20:28,2 hodiny jsem spokojený.

Fotogalerie

Fotogalerie - byla přidána z finálového závodu evropského poháru UCI C1 v Praze. S letošní cyklistickou sezónou jsem se rozloučil "bramborovou" medailí v náročné a kopcovité časovce jednotlivců.