Jizerské hory/xc

03. 02. 2018 - 18. 02. 2018,

Jizerské hory/xc

V termínu 3. – 18. 2. 2018 jsem absolvoval přípravné soustředění v Jizerských horách jehož vyvrcholením byla účast na 51. ČEZ Jizerské 50. Zázemí mi již tradičně vytvářel můj partner pro zimní přípravu, Hotel Lesní chata Kořenov. Vzhledem k optimální poloze hotelu jsem mohl trénovat jak na trati Jizerské 50, taký na běžeckých okruzích v polských Jakuszycích.

http://lesnichatakorenov.cz/

Úvodních devět dní bylo ve znamení najíždění objemových kilometrů převážně na trati Jizerské 50 a v okolí Jizerky a Smědavy. Během této doby byly konzistentní sněhové podmínky a většinou slunečno, což není pro Jizerské hory vůbec typické. Tolik slunečních dní jako letos jsem v Jizerkách nezažil za poslední čtyři roky, co bylo mým hlavním cílem pokoření Jizerské 50.

Necelý týden před Jizerskou 50 jsem si naplánoval výrazně volnější režim a dokonce jsem na 2 dny opustil Jizerské hory, abych optimálně zregeneroval. Po mém návratu do místa dění jsem již jen ladil formu a trénink byl spíše symbolický. Vše jsem podřizoval hlavnímu cíli zimní přípravy, tedy účasti na 51. ČEZ Jizerské 50.

číst dále

Jizerské hory/xc