LANZAROTE 2023

01. 02. 2023 - 15. 02. 2023, Playa Blanca, Lanzarote

Lanzarote 2023

Bílá stopa, nebo silnice? Přesně toto dilema jsem řešil na přelomu roku. Loni jsem kvůli přípravě na květnové mistrovství světa Ironman World Championship St. George přípravu na sněhu musel oželet a letos jsem se opravdu těšil. Česká zima však znovu ukázala svou proměnlivou tvář, a nehledě na výrazné zdražení služeb a ztráty podpory hotelu v Jizerských horách, byla volba jasná. Lanzarote!

V termínu 1. – 15. 2. 2023 jsem absolvoval úvodní cyklistické soustředění na Lanzarote, jehož partnerem byla Canaria Travel CZ, která mě během letošní přípravy podporuje. Na ostrově jsem byl naposledy před několika lety, takže jsem odjížděl do známého prostředí. Hlavním cílem byla adaptace na cyklistický trénink a najíždění objemu v nižší intenzitě, a pak samozřejmě také odpočinek, slunce a dobrá káva, to k soustředění prostě patří.

Dvoutýdenní kemp jsem rozdělil do tří mikrocyklů. Postupně jsem navyšoval hodinový objem a spolu s ním jsem se pomalu na trénincích přesouval z jihu ostrova na sever, kde zvlněné terény střídají delší a strmější stoupání. Nádherné slunečné počasí a relativní bezvětří vystřídal v polovině kempu prudký vítr a několik dní byl písek ve vzduchu, což snížilo viditelnost na několik set metrů. Letos jsem také zažil nezvykle mnoho deště, ale nic naštěstí nezasáhlo výraznějším způsobem do přípravy.

S průběhem přípravy jsem zatím opravdu spokojený. Odjel jsem vše, co bylo v tréninkovém plánu a mé tělo bez problémů reagovalo na prodlužující se zátěž. Přestože v závěru byly na programu pětihodinovky v horách, kdy převýšení zpravidla přesahovalo 1500 metrů, zvládal jsem dobře regenerovat, což je pro výkonnostní růst klíčové.

Mimo zmíněného partnerství s Canaria Travel CZ jsem na Lanzarote testoval výživu společnosti INFINIT Performance Nutrition – Europe, která by v dalších měsících měla rozšířit řady mých podporovatelů. Všechny vyzkoušené produkty mi dokonale vyhovovaly a pravděpodobně i díky nim byla má regenerace na tak vysoké úrovni.

číst dále

Lanzarote 2023