MALLORCA 2023

10. 03. 2023 - 31. 03. 2023, Playa de Palma, Mallorca

Mallorca 2023

Jarní třítýdenní přípravný kemp na Mallorce je již klasikou a základním stavebním kamenem každého sportovního roku a v termínu 10. – 31. 3. 2023 jsem se na tomto cyklistice zaslíbeném ostrově znovu připravoval. Zprvu jsem řešil nepříjemné technické problémy, a dokonce zvažoval předčasný návrat do ČR, ale vše se v dobré obrátilo a příprava proběhla v plném rozsahu. V tréninku jsem vsadil pouze na cyklistický trénink a striktní regeneraci, kterou jsem v průběhu minulého roku trošku zanedbával. Přestože jsem přípravy na Mallorce odtrénoval nejvíce tréninkových hodin v mé kariéře, cítím jsem odpočinutý a jsem zdravý, což je nejlepším předpokladem a začátkem sezóny 2023.

              Pro letošní zázemí jsem si zvolil jih ostrova a osvědčený hotel na Playa de Palma, ale v kombinaci s 5tihodinovými tréninky je prakticky jedno, v jaké části Mallorci bydlíte, protože se dlouhých jízd dostanete prakticky kamkoli. Na mnoho tréninků jsme se stejně přiblížil autem, abych např. při plánovaném tréninku v horách neztrácel čas dlouhými přejezdy a trénink byl efektivní.

              Jak jsem zmiňoval v úvodu, tak začátek provázely technické problémy, kvůli kterým jsem dokonce zvažoval návrat do ČR. Trápily mě dvě zásadní věci. Prvním problémem bylo stále se opakující zavzdušňování hydraulické brzdy, kvůli čemuž jsem první tréninky absolvoval s téměř nefunkční brzdou a až třetí servis byl schopen závadu vyřešit. Druhým problémem byl závada na elektrické přehazovačce, která opakovaně přestávala reagovat a řadit. Naštěstí jsem měl doma v ČR připravenou náhradní sadu, kterou mi kamarád odlétající na Mallorcu dovezl a vše se výměnou podařilo vyřešit. Ale těch nervů a sprostých slov bylo nepočítaně.

              V tréninku jsem se po několika adaptačních dnech ve zvlněném terénu přesouval čím dál častěji do hor a během třídenních mikrocyklů, po kterých následoval den striktního volna a regenerace, odtrénoval vždy okolo 15 hodin. V součtu na celý přípravný kemp to bylo celkem 69:42 hodin, což je již slušná porce a nejvyšší hodinový objem absolvovaný na jarním kempu. V závěru přípravy jsem si splnil dlouhodobý mallorský sen, když jsem během posledního horského tréninku přejel celé pohoří Serra de Tramuntana z Port d’Andratx do Port d’Pollenca. Celkem 120 km a 2389 metrů převýšením jsem v endurance módu přejezd absolvoval za 7:41 hodiny. Krásné zakončení kvalitní přípravy, Tak Adios Mallorco, a zase za rok!

číst dále

Mallorca 2023